Google stworzyło niesamowity film o powrocie na Księżyc

Google stworzyło niesamowity film o powrocie na KsiężycGoogle, w ramach projektu XPrize Lunar, przygotowało fascynujący film zatytułowany „Back To The Moon for Good – The New Space Race”, który w niezwykle obrazowy sposób opowiada o możliwościach powrotu na Księżyc.

Materiał ten ma na celu zainspirowanie studentów i młodych naukowców do stworzenia szczegółowych planów nowej misji na Srebrny Glob. W tym momencie w projekcie uczestniczy 18 grup studentów, którzy bezustannie wspierani są środkami fundowanymi przez Google i partnerów.

Ich zadaniem jest umieszczenie na powierzchni Księżyca robota-łazika, przejechanie nim co najmniej 500 metrów oraz przesłanie nagrania, zdjęcia i danych naukowych na Ziemię. Cel musi zostać osiągnięty do 31 grudnia 2015 roku. Łączna pula przygotowana na te przedsięwzięcie wynosi 30 milionów dolarów.

Główna nagroda zostanie zmniejszona o 5 milionów w przypadku, gdy przed uczestnikami na powierzchni Księżyca wyląduje pojazd rządowy. Jeden z partnerów konkursu, Space Florida, ufundował nagrodę w wysokości 2 milionów dolarów dla drużyny, która wystrzeli swój pojazd ze stanu Floryda.

Lektor PL

Mamy nadzieję, że któremuś z zespołu uda się wylądować na Księżycu, jednak jeśli do tego nie dojdzie, doświadczenie które zebrali, z pewnością przyda im się w przyszłości, przy okazji pracy w specjalistycznych ośrodkach badawczych.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.