Grecję nawiedziło ogromne trzęsienie ziemi

Grecja trzęsienie ziemiGrecja – Silne wstrząsy na wyspie Kefalinia odczuwalne były w Albanii, Czarnogórze, Bułgarii i na południu Włoch, magnituda 6.1

Ziemia zatrzęsła się na greckiej wyspie Kefalinia. – To było bardzo silne trzęsienie, które zaniepokoiło wielu ludzi – informuje lokalna policja. Mieszkańcy zaniepokojeni zdarzeniem wybiegli na główny plac w miejscowości Argostoli.

Sejsmolodzy z Ateńskiego Instytutu Geodynamicznego poinformowali, że trzęsienie o sile 5,8 w skali Richtera zostało odnotowane ok. godz. 13.55 GMT w miejscowości Argostoli. Według USGS wstrząsy miały siłę 6.1 w skali Richtera.

Grecja trzęsienie ziemi

Prawie 300 km od Aten

Epicentrum znajdowało się w zachodniej części wyspy, jednak wstrząsy odczuli mieszkańcy Aten, a nawet Albanii, Czarnogóry, Bułgarii i południowych Włoch. Sytuacja była jednak na tyle bezpieczna, że nie wydano zagrożenia przed tsunami.

Grecja trzęsienie ziemi

– To było bardzo silne trzęsienie, które zaniepokoiło wielu ludzi. Jak dotąd nie ma doniesień o ofiarach, jednak odnotowano pewne uszkodzenia na drogach i budynkach – wyjaśnił przedstawiciel lokalnej policji.

Po ustąpieniu wstrząsów, przerażeni mieszkańcy zgromadzili się na placu w centrum Argostoli, bo dzisiejsze wydarzenie przypomniało im o trzęsieniu z 1953 roku, kiedy setki ludzi straciły życie.

Źródło: PAP/EPA, greece.greekreporter.com, USGS, tm

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o