Grecję nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 6,1 stopnia w skali Richtera

Grecja trzęsienie Ziemi

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 stopnia w skali Richtera nawiedziło w czwartek wieczorem okolice greckiej Krety, ale nie spowodowało większych zniszczeń ani strat w ludziach

Ateński Instytut Geodynamiczny poinformował, że podmorskie trzęsienie wystąpiło o 21:07 czasu lokalnego, na głębokości 48 km pod powierzchnią ziemi, 50 km na wschód od miejsca, gdzie stykają się ze sobą płyty tektoniczne: eurazjatycka z afrykańską. Nie wydano ostrzeżenia przed tsunami.

Grecja trzęsienie Ziemi

Sejsmolog Efthymiosa Lekkas powiedziała, że trzęsienie było odczuwalne na wyspie Kreta, Karpathos i Rodos. Euronews donosi, że wstrząs odczuli też mieszkańcy południowych Włoch i wschodniej Turcji.

„Zalecam, by ludzie w dotkniętych regionach zachowali spokój” – powiedział telewizji państwowej Lekkas. Sejsmolodzy dodają, że w regionie trzęsienia doszło już do niewielkich wstrząsów wtórnych.

Dzień wcześniej do równie silnego trzęsienia ziemi doszło we wschodniej części Morza Śródziemnego, w okolicach Cypru. Wstrząs oszacowano na 5,6 stopnia w skali Richtera.

źródło: krolowa-superstar.blog.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.