Grenlandia: Trzęsienie ziemi i tsunami, które PORWAŁO miasteczko razem z mieszkańcami

Fala tsunami spowodowana trzęsieniem dna pod powierzchnią Atlantyku uderzyła w Grenlandię. Z miejscowości Nuugaatsiaq ewakuowano wszystkich mieszkańców.

Należąca do Danii, ale posiadająca autonomię wyspa w Ameryce Północnej, znajduje się w dosyć niekorzystnym położeniu jeśli chodzi o skutki ścierania się płyt Europejskiej i Północnoamerykańskiej. Już w przeszłości natura zbierała żniwo na tym wielkim, lecz słabo zaludnionym obszarze.

Fala wywołana wstrząsami wdarła się do miasteczka Nuugaatsiaq i całkowicie zmyła z brzegu kilkanaście domów. Nuugaatsiaq znajdujące się 30 kilometrów na południe od epicentrum trzęsienia, które wywołało tsunami.

Duńskie służby próbują na razie rozeznać się w sytuacji i poprosiły obecnych w okolicy mieszkańców o przeniesienie się w wyższe partie terenu w celu ochrony życia. Aktualnie 4 osoby uznaje się za zaginione, a przynajmniej 9 jest rannych.

Grenlandia przechodziła już w przeszłości przez podobne sytuacje. Fale powodowane są często przez osunięcia się lodu do wody. Tym razem spowodowane jest na pewno przez ruchy płyt tektonicznych.

W miasteczku nadal przebywają ludzie. Większość z nich ewakuowano już do pobliskich osiedli.

źródło: http://pikio.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Grenlandia: Trzęsienie ziemi i tsunami, które PORWAŁO miasteczko razem z mieszkańcami”

 1. Tam przed falą tsunami zob. filmik ludzie zrobili na Grenlandii taki śmietnik, syf,i nie dziwi mnie fakt, że matka natura się wkurzyła…
  Człowiek nic nie daje tej planecie poza śmieciami zostawianymi po sobie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Polsko! To są problemy, a mimo tego Ci ludzie zachowują zimną krew. Nie domowe pierdoły co sobie wymyslacie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.