Groźba wybuchu wojny na Ukrainie jest coraz większa twierdzi Poroszenko

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział w wywiadzie dla środowego „Bilda”, że groźba wybuchu otwartej wojny na wschodzie Ukrainy jest obecnie większa niż w zeszłym roku. Jego zdaniem sankcje wobec Rosji powinny zostać utrzymane.

Groźba wybuchu otwartej wojny jest większa niż w zeszłym roku. Rosja nie zrealizowała żadnego punktu porozumienia z Mińska. Wręcz przeciwnie, widzimy 8 tys. rosyjskich żołnierzy z rosyjskimi dowódcami, nowe bazy bezpośrednio przy granicy, stałe manewry wojskowe. Rosja sporo inwestuje w przygotowania do wojny – powiedział Poroszenko.

wojna

Prezydent Ukrainy odpowiedział twierdząco na pytanie, czy jego kraj potrzebuje dostaw broni z Niemiec, aby skuteczniej się bronić. – Jesteśmy otwarci na takie propozycje i zabiegamy o to, gdyż chodzi przecież o europejskie bezpieczeństwo – wyjaśnił i dodał, że „trzeba być na wszystko przygotowanym.

Poroszenko opowiedział się za utrzymaniem sankcji wobec Rosji. – Jestem pewien, że kto widzi, co dzieje się we wschodniej Ukrainie, ten nie może domagać się zniesienia sankcji. Europa nie może paść ofiarą szantażu ze strony (Władimira) Putina, myśląc, że bez niego nie poradzi sobie z konfliktem w Syrii – powiedział prezydent. Ostrzegł, że Rosja chce „wbić klin między kraje europejskie”.

Prezydent Poroszenko spotkał się w poniedziałek w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

źródło: PAP

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Groźba wybuchu wojny na Ukrainie jest coraz większa twierdzi Poroszenko”

 1. to co, tam wojny jeszcze nie ma? ludzie w donbasie sami sobie strzelają w łeb??

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Czekoladowy król dobre interesy robi na tej wojnie. Czemu nikt nie pisze, że ten ukraiński oligarcha posiada potężne fabryki w Rosji, które dzięki tym sankcjom nie posiadają konkurencji, na Ukrainie robi inny biznes, jest właścicielem wielkiej sieci pogrzebowej… Ukraińcy majdanem wymienili sobie złodziei na złodziei i morderców… a wojna będzie, jeśli tylko jej prowadzenie będzie się temu zbrodniarzowi opłacać!

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Uprzedziłeś mnie tym komentarzem. Miałem napisać to samo. Paproszenko, to tylko dobry biznesmen i nic więcej, a banda kretynów myśli, że on tak na poważnie o tej wojnie.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 3. a to są komentarze z bilda pod tym artykułem
  Der soll erstmal die warheit über Mh17 zugeben!!

  Der braucht mal wieder die Millionen von Westen.

  Wenn´s nur Millionen wären. Hoffentlich kommt die Ukraine nie in die EU:

  Warum sreibe die B. Zeitung nicht über den Telefonat A.Merkel mit W.Putin

  Die mit amerikanischer Unterstützung installierte Schokomarionette gibt ein Interview und mimt natürlich die Unschuld vom Lande – das ist kein Interview, das ist gewollte Desinformation, wie sie hier schon seit 2 Jahren betrieben wird – und der Informationskrieg gegen Russland läuft schon seit dem Maidan.

  Ja ja Russland hat in den letzten 20 Jahren jedes Land zerbombt das nicht seine Interessen und Bedingungen vertreten /akzeptiert hat. Oder war es doch ein anderes Land………?!?! Da schrie niemand SANKTIONEN. Die Ukraine hat gute Schauspieler und der Regisseur ist Poroschenko.

  do przetłumaczenia wystarczy googloski translator kontekst wyłapie piękny

  http://www.bild.de/community/ugc/44408752/comment/popular
  jakby ktoś potrzebował link
  już nie tylko Polacy sądzą że Ukraina sieje zamęt

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.