Gwiezdne Wojny – statki kosmiczne USA będą patrolować orbitę Ziemi

Gwiezdne wojny powoli stają się faktem. Armia USA umieściła bowiem dwa statki kosmiczne, które będą patrolowały orbitę okołoziemską, chroniąc znajdujące się tam instalacje, przed wrogimi satelitami i kosmicznymi śmieciami.

statki kosmiczne USA

Tajny projekt Geosynchronous Space Situational Awareness Program (GSSAP) zakładał wysłanie dwóch urządzeń na orbitę geostacjonarną, dzięki czemu będą miały one świetny widok na to, co dzieje się w całej przestrzeni.

statki kosmiczne USA

Amerykanie boją się, że szybki postęp technologiczny innych mocarstw, doprowadzić może do potyczek na orbicie, które skończyć się mogą zniszczeniami, strategicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego oraz wywiadu, satelitów i teleskopów.

Wyniesieniu GSSAP-1, przez rakietę Delta IV, towarzyszył również mały satelita ANGELS (będzie ich cała sieć) zbudowany przez OSC w ramach projektu XSS-11, którego zadaniem jest wykrywanie, śledzenie i identyfikowanie innych statków kosmicznych.

W tej tajnej misji bierze udział również NASA, która zaprojektowała oprogramowanie i specjalne algorytmy pozwalające wykorzystać sygnały GPS do kontroli groźnych obiektów.

źródło geekweek

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.