Habemus Papam – nowym papieżem został Jorge Bergoglio z zakonu Jezuitów pochodzący z Argentyny.

Argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio, który został wybrany na papieża i przyjął imię Franciszek, urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires w rodzinie włoskich imigrantów. Jego ojciec był kolejarzem.

 

Jest to pierwszy jezuita wśród papieży.

Kim są przedstawiciele tego zakonu?

Czy sprawdziły się teorie o końcu świata?

 

Jezuici to zakon powstały w 1534 roku. Ma on olbrzymi wpływ na kształt Kościoła katolickiego i prowadził ogromną działalność misyjną w Ameryce Południowej, Afryce i Azji. Postawionym celem przez osoby należące do tego zakonu jest walka z reformacją kościoła i ze wszelkimi przejawami odchodzenia od oficjalnych zasad wiary. Osoby, które chcą przystąpić do zakonu Jezuitów muszą złożyć 3 śluby zakonne oraz ślubowanie bezwzględnego posłuszeństwa papieżowi.

Otóż zwiastunem nadchodzącej apokalipsy miał być „czarny papież”. Nie oznacza to jednak, że musi być czarnoskóry. Przypomnijmy, że Benedykt XVI uważany był za czarnego papieża z tego powodu, że w herbie Ratzingerów była czarna głowa. Miał także inne powiązania świadczące o byciu „czarnym”, ale wróćmy do obecnego papieża, Franciszka.

Otóż Franciszek jest jezuitą. A przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego nazywany jest czarnym papieżem! Co prawda Bergoglio wybrany przez kongregację generalną, w której biorą udział prowincjałowie oraz delegaci wybrani na kongregacjach prowincji nigdy nie został. W styczniu 2008 generałem zakonu wybrano Hiszpana z prowincji japońskiej o. Adolfo Nicolása SJ.

Ale jako głowa Kościoła, jezuita – pewnie według przepowiedni można podciągnąć to pod bycie czarnym papieżem, a tym samym zwiastunem końca świata.

Wybór na papieża Jorge Bergoglio To oczywiście złoty czas dla Jezuitów, zakonu, który jest uważany za jedną z najpotężniejszych organizacji dzisiejszego świata.

źródło: onet.pl

se.pl

cnn.com

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.