Hamburg spłynął krwią, ale Bruksela ma ważniejsze sprawy. „Wszczynamy procedurę przeciwko Polsce w sprawie…

Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie przeciwko Polsce o naruszenie unijnego prawa w związku z przyjętą ustawą o sądach powszechnych. Do Warszawy wysłano oficjalne pismo w tej sprawie. PiS uważa, że brak jest podstaw do nakładania przez Brukselę sankcji na nasz kraj.

„Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko Polsce w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, przesyłając wezwanie do usunięcia uchybienia w następstwie opublikowania w Dzienniku Ustaw w piątek 28 lipca br. ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych. Władze polskie mają miesiąc na odpowiedź na wezwanie do usunięcia uchybienia” – przekazała Komisja w wydanym komunikacie.

Partia rządząca zapewnia, że w sprawie reformy sądownictwa Polska prowadzi dialog z KE i nie grozi nam uruchomienie art. 7. traktatu unijnego, dopuszczającego sankcje; przeciwnego zdania są przedstawiciele opozycji – jak twierdzą – grozi nam np. utrata unijnych funduszy.

W zaleceniach, wydanych w ramach toczącej się od 2016 roku procedury praworządności, Komisja Europejska zwraca się do polskich władz, by nie podejmowały żadnych działań, które doprowadziłyby do odwołania sędziów Sądu Najwyższego. Grozi to bowiem uruchomieniem art. 7 traktatu unijnego, który dopuszcza sankcje.

źródło: NewsWeb

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
roztropnytomTusk DonaldsdrKolgrim Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tom
Gość
tom

Wiadomo dla czego, PiS – lam gorszy od islamu !

roztropny
Gość
roztropny

nie becz tchórzu,leć sobie do swojej jewropy i napawaj się nią póki jeszcze można

Tusk Donalds
Gość
Tusk Donalds

Rzygac pisowska swinio

drKolgrim
Gość
drKolgrim

Ja chcę tylko jednego, referendum o wyjście Polski z 4 Rzeszy i to czym prędzej bo na samo słowo UE chce mi się zygac!!!