Na Hawajach spadł śnieg

Jeżeli Hawaje kojarzą ci się wyłącznie ze słońcem i wysokimi temperaturami, najwyższy czas to zmienić. Mieszkańcy wyspy Big Island obudzili się we wtorek rano i spoglądając na szczyt wulkanu Mauna Kea mogli zobaczyć białe od śniegu krajobrazy – donosi Huffington Post.

Uważany zarówno za najwyższy czynny wulkan na świecie oraz najwyższy szczyt, mierząc od dna oceanu, Mauna Kea czasami rejestruje opady śniegu. Ale czerwcowa śnieżyca „to anomalia” – twierdzą eksperci.

Hawaje snieg

Hawaje snieg

Narodowy Serwis Pogodowy w Honolulu stwierdził, że zimowe wulkany na szczycie wulkanu wynikają z połączenia zamieci oraz niskich temperatur panujących wyżej w atmosferze.

Uśpiony wulkan, który wznosi się 4 206 metrów nad poziomem morza, również doświadczył podobnych opadów śniegu w lipcu ubiegłego roku. Na szczycie leżało wówczas 5 cm białego puchu, a temperatura spadła poniżej zera.

Pogoda w górach jest bardzo nieprzewidywalna – zaznacza Mauna Kea Weather Center. „Spokojne słoneczne dni mogą w oka mgnieniu zamienić się w zdradliwe wichury o sile huraganu i zawieje śnieżne” – twierdzi meteorolog z MKWC. „Silne wiatry powyżej 250 km/h nie należą do rzadkości. Śnieżyce niekiedy występują nawet w miesiącach letnich” – dodaje.

Zamiast opalać się pod palmami, na Hawaje można wyruszyć również na narty…

Hawaje snieg

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Na Hawajach spadł śnieg”

 1. Może to haarp szaarpnął Hawajami.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. No raczej. Manipulują pogodą, że jeszcze coś się stanie nie odwracalnego.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.