Hawaje testowały w piątek syreny ostrzegające przed nuklearnym uderzeniem Korei Północnej po raz pierwszy od dziesięcioleci – ale prawie nikt ich nie słyszał lub nie zareagował.

Mamy nadzieję, że 385 syren rozrzuconych po Hawajach da mieszkańcom i turystom ostrzeżenie 20-minutowe, jeśli północnokoreańskie pociski nuklearne zostaną wystrzelone.

Syreny, które milczały od czasów zimnej wojny, ledwie słyszeliśmy w ruchliwych dzielnicach turystycznych Waikiki, gdzie większość ludzi gdy je usłyszała nie przejmowała się nimi.
Hawaje syreny ostrzegawcze

Hawaje syreny ostrzegawcze
Te syreny będą emitować 20-minutowe ostrzeżenie dla ludzi na Hawajach w przypadku ataku nuklearnego. Ich test w piątek – pierwszy od zimnej wojny – nie przebiegał jednak dobrze
Urzędnicy Hawajskiej Agencji Zarządzania Kryzysowego pracują w centrum dowodzenia departamentu w Honolulu. Wiele syren było niesłyszalnych pośród zgiełku życia na wyspach  Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5138129/The-Latest-Faint-sirens-spur-checks-1st-Hawaii-test.html#ixzz50BRX6TKP  Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook
Urzędnicy Hawajskiej Agencji Zarządzania Kryzysowego pracują w centrum dowodzenia departamentu w Honolulu. Wiele syren było niesłyszalnych pośród zgiełku życia na wyspach

Tam, gdzie słychać było syreny, niektórzy nie zwracali na nie uwagi. Zaniepokojeni niezadowalającymi wynikami testów, urzędnicy badają teraz, czy syreny działają tak, jak powinny.

Test syren przypadł na ten sam tydzień, w którym Korea Północna wystrzeliła potężny nuklearny międzykontynentalny pocisk balistyczny, który według niektórych mógłby dotrzeć na kontynent amerykański.

Testowanie syren na Hawajach opóźnione o miesiąc

Urzędnicy opóźnili testowanie o miesiąc, aby zapewnić mieszkańcom i turystą informacje, ale niektórzy nadal nie byli dobrze poinformowani a Ci co słyszeli to i tak nie zareagowali.

Wniosek sam się nasuwa na myśl. W przypadku gdyby Hawaje zostałyby zaatakowane to i tak większość osób by zginęła przez falę tsunami, falę uderzeniową bądź promieniowanie – w zależności gdzie Kim Dzong Un zdetonował by bombę nuklearną bądź wodorową.

źródło: dailymail.co.uk

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o