Hawking i rosyjski miliarder ostrzegają przed atakiem kosmitów

Stephen Hawking wspólnie z rosyjskim miliarderem Jurijem Milnerem ogłosił dwa miesiące temu swój najnowszy projekt, którym jest Breakthrough Listen, czyli duchowy następca słynnego SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence). W ramach tego niezwykłego programu mamy odkryć życie egzystujące w otchłani Wszechświata.

Nasz ulubiony naukowiec ostatnimi czasu coraz częściej zabiera głos w sprawach przyszłości naszej cywilizacji, zagrożeń i kontaktów z obcymi. Jeden z największych naukowych geniuszy, w trakcie wywiadu dla gazety El Pais stwierdził, że ludzkość może czekać bardzo ponura przyszłość.

Otóż obawia się on, że Ziemia może wkrótce zostać najechana, podbita i skolonizowana przez wrogie istoty zamieszkujące inne planety. Według niego „kosmiczni nomadzi” istnieją naprawdę i szybko zdobywają coraz to nowe terytoria.

kosmici

Istota istnienia takich ras wynika z matematycznego myślenia, w którym Hawking jest mistrzem. Specjalista od czarnych dziur jest jednak pełen nadziei, że ludzkości uda się osiągnąć taki poziom technologiczny, dzięki któremu będziemy mogli bronić się przed najeźdźcą.

Ale to nie wszystko, Hawking zagrożenia dla naszej cywilizacji dopatruje się nie tylko w kosmosie, lecz również na samej naszej planecie. Przypomnijmy, że fizyk wraz z m.in. Elonem Muskiem i Billem Gatesem uczestniczą w projekcie, którego ideą jest ścisła kontrola rozwoju sztucznej inteligencji.

Wizjonerzy jednomyślnie twierdzą, że jeśli SI wymknie się nam spod kontroli, ludzkość zostanie szybko wyeliminowana przez dużo mądrzejsze i sprytniejsze komputery. Fizyk zakłada, że takie zagrożenie może nadejść w przeciągu najbliższych 100 lat, więc należy już teraz podjąć wszelakie środki, by stłumić problem w zarodku.

źródło: geekweek

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

6 thoughts on “Hawking i rosyjski miliarder ostrzegają przed atakiem kosmitów”

 1. Witam , ale jakich kosmitów bo co najmniej jedna rasa jest na tej ziemi ( nie licząc nas bo właściwie też jesteśmy kosmitami…;) ) jest na to cała masa dowodów , nie tylko z całego świata ale w naszej Polsce i głównie najczęściej na Podkarpaciu (”nie wiedzieć czemu…” ) ja sam co najmniej raz do roku widzę różne ciekawe obiekty np ostatnio ok półtora miesiąca temu widziałem ok 20 kul nie świecących a raczej żarzących się bardzo mocno jak ogień tylko na mocno czerwono i nie piszcie ze to jakieś drony czy flary do znaczenia drogi samolotom ,bo te z różną prędkością i rożna szybkością przemieszczały się w rożnych kierunkach dolatywały do siebie znikały pojawiały się etc (a wyprzedzając do żartownisiów pokroju Jarosława .K , ćpać to wy może ćpiecie ..)

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Tylko Kacapy maja takie teorie natomiast co do najazdów to znaczy miliarder ma n myśli plutina i separatystów z poza ziemi tylko oni pasuja do takiego opisu np Krym tam też kosmici atakują

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Anioly to cie wyruchaly w dziecinstwie….

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Łajajaj, ajaj. To przeszło przez moderację?

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 4. Panie Hawking bede sie modlil za Pana aby przeszdl Pan na własciwa strone ….i aby przeprosil Pan tych ludzi co przez Pana „teorie” przeli na ateizm …..!!!!! Kazdy madrzejjszy wierzacy wie ze Pana kosmici to upadle anioly. Albo przygotowywuje Nas Pan propagandami do kolejnego wymyslonego wroga.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Przeprosić, to Ty powinieneś się ze swoim psychoanalitykiem,

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.