Potwór Willa zbliża się do piątej kategorii. Uderzy w Meksyk

huragan Willa

Huragan Willa, która lada moment osiągnie rzadką piątą kategorię huraganów w skali Saffira Simpsona, zbliża się do zachodniego wybrzeża Meksyku, gdzie uderzy we wtorek późnym wieczorem – podało w poniedziałek Amerykańskie Centrum Huraganów.

W poniedziałek rano huraganowi Willa towarzyszył wiatr o średniej prędkości 249 km/godz., a jego centrum znajdowało się około 155 km na południowy zachód od miasta Cabo Corrientes na Pacyfiku. Willa może umocnić się do kategorii piątej w poniedziałek rano, choć jak podkreśla NHC należy oczekiwać lekkiego osłabienia przed ostatecznym uderzeniem w meksykańskie wybrzeże.

huragan Willa

Wiatr o sile huraganu rozciągającą się 45 kilometrów od oka burzy Willa, a o sile burzy tropikalnej – 170 km/h.

Służby ostrzegają, że Willa nawiedzi nabrzeżne stany: Jalisco, Nayarit i Sinaloa, przynosząc opady rzędu 15-25 centymetrów. Stwarza to potencjalne możliwości wystąpienia gwałtownych powodzi błyskawicznych oraz osunięć ziemi – donosi NHC.

huragan Willa

Tymczasem burza tropikalna Vicente nieznacznie nabrała sił na południowo-zachodnim wybrzeżu Meksyku. W poniedziałek rano Vicente znajdowało się 320 kilometrów na południe od Pacyfiku, miasta Acapulco, przemieszczając się w kierunku lądu z ciągłym wiatrem wynoszącym 65 kilometrów na godzinę. O ile Vicente ma osłabnąć do tropikalnej depresji przed poniedziałkową nocą lub we wtorek o poranku, może nadal powodować znaczne opady deszczu i ryzyko gwałtownych powodzi oraz osunięć ziemi – podaje NHC.

Źródło: krolowasuperstarblog.wordpress.com

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
podróznikPogodynka Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
podróznik
Gość
podróznik

na obrazku widać by pić wodę przed huraganem

Pogodynka
Gość
Pogodynka

Do Polski też nadciąga Potwór ZYGLINDA Pogoda będzie potworna.