Huragan zbliża się do Polski

do Polski zbliża się huraganW czwartek i piątek nasz kraj nawiedzi orkan. Prędkość wiatru będzie dochodzić do 135 km na godzinę.

Do Polski zbliża się huragan – ostrzeżenie wystosował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Najbardziej zagrożone tereny znajdują się na północy naszego kraju. W czwartek w nocy zerwie się mocny wiatr, który będzie się nasilał z godziny na godzinę.

– Orkan w tej chwili znajduje się nad Atlantykiem, ale zmierza w naszym kierunku, wędruje na wschód.

Wiatr będzie powodował zawieje śnieżne, mocno ograniczające widzialność. Wystąpią utrudnienia w komunikacji. Huragan może zrywać dachy i linie energetyczne, uszkadzać samochody, łamać gałęzie i konary, wybijać szyby w oknach. – Radzimy nie wychodzić z domów

Ogromne fale na wybrzeżu

Nad morzem w najbliższych dniach przy wietrze wiejącym z północnego zachodu i północy wystąpi zjawisko cofki, czyli wtłaczania w doliny rzek wód morskich, cofanie się wód rzecznych i wzrosty stanów wody.

Orkan to głęboki niż występujący na Pacyfiku.  W Polsce raczej mówi się na to huragan. Bardzo silny wiatr przyniesie bardzo duży spadek ciśnienia. W czwartek po południu ciśnienie zacznie gwałtownie spadać, nawet do 20 hektopaskali w ciągu 12 godzin.

do Polski zbliża się orkan

Sztorm_Baltyk

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o