Idnonezja: Niebieska lawa po wybuchu wulkany na wyspie Jawa

Urzekające obrazy wulkanicznego przepływu wyglądają niczym sceny z innego świata – donosi Rauben Wu.

niebieska lawa

Najnowsze zdjęcia rzek niebieskiej lawy spływającej po stronie krateru Kawah Ijen, na wyspie Jawa, robią prawdziwą furorę na internetowych portalach społecznościowych.

W lipcu brytyjski fotograf Reuben Wu udał się na miejsce znane z magicznego niebieskiego koloru przepływu wulkanicznego i zdobył szereg inspirujących fotografii.

niebieska lawa

To niesamowite zjawisko powstaje przez gazy siarkowe. Temperatura wewnątrz krateru wulkanu może osiągać nawet 500 stopni Celsjusza, co może doprowadzić do zapalenia gazu. Po zapaleniu, gaz spala się niebieskim kolorem po osiągnięciu powierzchni i przepływa przez wierzch lawy.

niebieska lawa

Krater od dawna przyciąga miliony turystów i gości, mających nadzieję na jedyny w swoim rodzaju pokaz świetlny. Goście musieli wędrować przez około dwie godziny, by dotrzeć do obrzeży krateru przed dokonaniem 45-minutowego zejścia, gdzie można było zobaczyć zdumiewający niebieski przepływ.

niebieska lawa

Niebieski ‚ogień’ najlepiej oglądać w ciemności, gdyż czerwona barwa lawy widoczna w ciągu dnia może zakłócać czarujący wygląd tego fenomenu natury.

źródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.