III wojna światowa rozpocznie się w maju?

Wydarzenia, do jakich doszło w ostatnich miesiącach na naszym kontynencie sprawiają, że warto jest przyjrzeć się bliżej temu, co dzieje się w pobliżu naszych granic, oraz temu, co mogą przynieść kolejne miesiące a konkretnie maj roku 2017. Przed eskalacją konfliktu na Ukrainie pisaliśmy o nadzwyczajnym zjawisku, do jakiego dochodziło w tamtym kraju, otóż wiele figurek Matki Boskiej płakało krwawymi łzami. Dziś podobna sytuacja ma miejsce w Czarnogórze, czy zatem jest to zapowiedź nadchodzącego konfliktu, jakiejś katastrofy humanitarnej czy może jeszcze czegoś większego? Dziś czas odpowiedzieć sobie na te pytania, zwłaszcza, że maj zbliża się wielkimi krokami.

Pod koniec roku 2016 Czarnogóra była świadkiem przeprowadzenia puczu, zamachu stanu i siłowego przejęcia władzy. Dziś po upływie paru miesięcy od tamtego wydarzenia, wszystkie tropy prowadzą do Rosji. Dlaczego doszło do takiej sytuacji i jaki cel ma Kreml w przejęciu kontroli nad tym małym aczkolwiek strategicznym w regionie państwem? Otóż wszystkie znaki na niebie oraz ziemi wskazują, iż w maju 2017 roku Czarnogóra przystąpi do NATO, jest to moment przełomowy, moment wręcz historyczny, ponieważ dawne podziały i pewien ład globalny zostają diametralnie odmienione.

Przypomnijmy sobie, co działo się i nadal dzieje, po tym jak Ukraina postanowiła przystąpić do UE. Rosja, z Putinem na czele, nie może sobie na to pozwolić, jest to policzek wymierzony ze strony USA oraz zachodu. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Ukraina była jawną prowokacją USA względem Rosji, obecnie taką jawną prowokacją jest Czarnogóra. Różnica polega na tym, że Czarnogóra nie chce przystąpić do UE, lecz NATO a taka sytuacja jest jeszcze bardziej nie na rękę Moskwie. Zatem, do czego posunie się Putin, aby utrzymać wpływy na Bałkanach?

Spójrzmy na ostatnie tygodnie a konkretnie na działania, do jakich dochodzi w punktach zapalnych na wschodzie Ukrainy. Otóż media w gruncie rzeczy milczą w tej sprawie, a przecież jeszcze wczoraj 16 żołnierzy armii Ukraińskiej zostało ciężko ranny w walkach z tak zwanymi separatystami. Dodatkowo na linii frontu zostały rozlokowane dodatkowe oddziały armii Ukraińskiej, a to z pewnością nie jest działanie świadczące o stabilizującej się sytuacji, lecz raczej o czymś przeciwnym, być może Putin szykuje jakieś wielofrontowe uderzenie. Pamiętajmy o tym, że w momencie, w którym człowiek zostaje zepchnięty pod ścianę, wówczas targają nim skrajne emocje, a co za tym idzie jest zdolny do wszystkiego, nawet do podjęcia najbardziej irracjonalnych decyzji.

Zatem najbliższe miesiące to przystąpienie Czarnogóry w szeregi NATO oraz coraz bliższa integracja Ukrainy z UE. Rosja nie będzie czekać z założonymi rękoma, co pokazały ostatnie miesiące i lata. Putin jest niczym groźne zwierze, on daje sygnały, ostrzega i w pewnym sensie próbkuje zachód oraz USA. Jeżeli jednak po mimo owych sygnałów ze strony Kremla nie ma pożądanych efektów, wówczas nasz wschodni sąsiad staje się nieobliczalny i może zrobić dosłownie wszystko. Tak nawet III wojna światowa wchodzi tutaj w grę i jest jedną z wielu opcji rzuconych na stół.

Kilka dni temu przez małopolskę przejechał koleją transport ciężkiego sprzętu na wschód. Tego typu działanie oraz rozlokowywanie jednostek bojowych nie jest przypadkowe. Jeszcze kilka lat temu, gdyby ktoś nam powiedział o obecnych wydarzeniach, wówczas wielu z nas pomyślałoby, że są to jawne przygotowania do konfliktu. Tak, nie jest to przesada, tego typu transporty nie jadą na defiladę wojskową a na front. Zatem czy III wojna światowa może rozpocząć się w maju tego roku? Czy punktem zapalnym będą Bałkany? Tego nie wiemy, natomiast wiemy, że sytuacja, jaka obecnie kreuje się na wschodzie Europy jest skrajnie niebezpieczna i stanowi przysłowiową beczkę prochu.

 

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

17 thoughts on “III wojna światowa rozpocznie się w maju?”

 1. Proroctwo 1
  3WW rozpocznie się 1 kwietnia.
  Sowiety będą się szykować do corocznego straszenia Zapadem coby putinkowi stanął. A tymczasem USA uzna to za świetny pretekst do zaczęcia wojny z CHINAMI, i zaczną od zniszczenia sojusznika.
  Odpalą w Moskwie i może jeszcze paru miastach, umieszczone tam ogromne miny Atomowe, i cała władza oraz oligarchia gnębiąca Rosjan wyparuje.
  Kraj rozpadnie się na kilkanaście mniejszych okręgów rządzonych lokalnie.
  Zapanuje radość wśród ludności będą dziękować NATO za wyzwolenie i przyłączą się do wojny z CHINAMI.
  Zjednoczeni biali będą krwawo rozprawiać się ze żutymi w sposób konwencjonalny, bo widząc skutki wyparowania Moskwy już nikt nie użyje atomu. Tak to za przysłowiem kto mieczem wojuje.. od atomu zginie moskwa. Rzeź potrwa 10lat populacje stron zmaleją do 250-300mil.
  Po czym naspąpi pokuj, i nowy rząd światowy, powstanie jedeno państwo Gaja i jedna narodowość ziemska. Prawo będzie przypominać to z RZECZPOSPOLITEJ NARODÓW i wszystkie rasy kultury religie będą wpół istnieć aż zleją się w jedną. Cała broń zostanie zniszczona a wojna zakazana, wymazana z historii, języka i zapomniana.Pieniądz przestanie być dłużny, zakaże się lichwy, i z czasem zostanie wygaszony, jako nieprzydatny.
  Wszystko rozpocznie się w 2017r, nie dlatego że są rocznice czegoś tam, bo co roku są jakieś rocznice, i co roku ludzie mają zwidy, tylko dlatego że,Alianty zwęszyły że słabną i to ostatnia chwila na powstrzymanie Azjatów.
  3/23/X

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. 1 kwietnia tak jakby już jest

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. Moim zdaniem dobrze ze bedzie 3 wojna bo mam dosc tego zycia w pieprzonym zlodziejskim kraju gdzie zboczeniec morderca ma swoje prawa huj z nami.czekam.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Nie będzie trzeciej wojny światowej bo od razy będzie czwarta

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. do wojny pozostało trzy i pół tygodnia !
  Wypada kupić skrzynkę browarów i wybrać sobie ciekawe miejsca na obserwacje konfliktu.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. Wojna Będzie, ale kto będzie na nią gotowy? czy to w maju czy w czerwcu czy w październiku. Kto jej chce ?, zapytajcie się swoich dziadków co to jest wojna. Zacznijcie sie przygotowywać, bo pisać można wiele ale tak naprawdę liczy sie to że jeśli się mówi o wojnie to trzeba się przygotowac wiedzieć jak przetrwać, zobaczcie sobie wokół, żyjemy w czasach gdzie wojna jest nieunikniona, a ludzie nie są gotowi do walki, każdy idzie za pieniądzem nie ma na nic czasu internet telefon tv, pierwsze co się dzieje podczas konfliktu zbrojnego to wyłączenie internetu, jest tylko siec radiowa, nawet pewnie nie wiecie jak wygląda sygnał alarmowy przeciwrakietowy, jeśli wiecie że Ona idzie, to zacznijcie myśleć o tym Co ja zrobię gdy to się stanie. Życzę miłej nocy 🙂

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. „wyłączenie internetu” to żeś poszedł grubo po bandzie

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
  2. Filalny! This is just what I was looking for.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 6. ale debilne to jest, co roku woja, a ponoć już od maja 3 woja światowa trwa! się ogarnijcie.

  W USA będzie wojna domowa, dolar spadnie, kryzys na giełdach, unia europejska się rozpierdala to se wymyślili że zrobią federacje, to samo tylko inna ładna nazwa i większy polityczny rygor.

  A nam dalej będą ciemnoty wtykać.

  A ja powiem tak na h…j to wszystko jak i tak będzie koniec świata w 2037 roku, więc nawet emerytury nie doczekam

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. a dlaczego w 2037?

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. bo jebnie apophis…taka asteroida duza

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
 7. 3 Wojna może być krótka a potem będzie też krótka 4 wojna światowa.Konflikt Rosja USA Chiny zmienią oblicze ziemi ale narodzą sie nowe pokolenia które będą żyły w jeszcze lepszym świecie. Wojna to zaledwie chwila nawet jeśli trwa całe lata
  Nie ma sie co bać ponieważ po wojnie Polska będzie mocarstwem w Europie

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Kraj w którym nie ma zgody miedzy obywatelami nigdy nie będzie potęgą.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. albo nie rozumiesz tego jak jest albo nalezszysz do tej garstki

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
    1. Niestety ale należę do tej garstki do której należysz ty.

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...
     1. żal

      Jeszcze nikt nie zagłosował.
      Proszę Czekać...
  2. Kto ci pasze mieszał,? Polska mocarstwem? Póki co to tylko pobożne, życzenia

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.