III wojna światowa rozpocznie się w…

III wojna światowa

Profesor Uniwersytetu w Uppsali Isak Svensson, specjalizujący się w badaniach nad konfliktami światowymi, wymienił pięć regionów, w których w 2018 roku może wybuchnąć trzecia wojna światowa.

Po pierwsze istnieje, zdaniem Svenssona, duże prawdopodobieństwo wybuchu konfliktu na Półwyspie Koreańskim. Svensson podkreślił, że siły zbrojne Korei Północnej i Korei Południowej są w stanie permanentnej gotowości.

Profesor uważa, że „nieszczęśliwy przypadek, w wyniku którego państwa nie potrafiłyby się już zatrzymać, niesie ze sobą ryzyko wybuchu nowej wojny światowej.

III wojna światowa – gdzie się zacznie?

Co więcej, trzecia wojna światowa może się zrodzić z napięcia na Morzu Południowochińskim. Źródłem konfliktu może się stać kilkadziesiąt wysepek — archipelag Spratly u wybrzeża Chin, Wietnamu, Malezji i Filipin. Do archipelagu roszczą sobie prawa wszystkie te państwa, a także Tajwan i Brunei. Ekspert zauważa, że Chiny zaczęły organizować swoje bazy na danych wyspach, co nie podoba się USA. Konflikt między Stanami i ChRL w państwie trzecim jest według eksperta najbardziej prawdopodobnym wariantem wybuchu nowej wojny światowej.

Drugim możliwym ogniskiem konfliktu na skalę światową jest zdaniem eksperta indyjsko-pakistańska granica, na której już nieraz wybuchały wojny o sporną północną prowincję Kaszmir. Obydwa państwa mają w swoim arsenale głowice jądrowe.

Czwarta czerwona linia to granica między Indiami i Chinami. Konflikt, zdaniem Svenssona, może wybuchnąć z powodu coraz lepszych relacji między Chinami i Pakistanem.

Piątym możliwym punktem zapalnym trzeciej wojny światowej stał się region Morza Bałtyckiego. Profesor zauważa, że niektórzy europejscy politycy obawiają się konfliktu w związku z przyłączeniem Krymu do Rosji i „rosyjskimi ambicjami”.

źródło: pl.sputniknews.com

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Poganiacz PSAttteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mam przepowiednie dla Tego profesora debila. To co zjesz bedziesz musiał wysrac…

ttteis77
Gość
ttteis77

„jesteście na tyle nie mądrzy co nie rozsądni. Człowiek rodzi się wolny i lepiej żeby tak pozostało. To nie będzie wojna to będzie walka zniewolonych. Ile z 7 mld ludzi których zniewolą powstanie przeciwko? :Spartacus:”

Poganiacz PSA
Gość
Poganiacz PSA

Człowiek już od tysięcy lat nie rodzi się wolny, jest hodowany, i sterowany.
Sam nawet nie chce być wolny bo już zapominał jak to jest i co się z tym wiąże, woli ciepłą miskę i kanapę i bata już nie czuje. Jest szczęśliwym i otumanionym niewolnikiem.