Inwazja na Białoruś już się zaczęła? “Zielone ludziki” tuż przy polskiej granicy!

Rosja rozpoczęła “pełzającą aneksję” – alarmują mieszkańcy Brześcia nad Bugiem.

Ulicami białoruskiego Brześcia suną kolumny rosyjskich pojazdów opancerzonych. Widać na nich uzbrojonych żołnierzy w mundurach maskujących rosyjskiego wzorca, takich samych jak miały rosyjskie wojska inwazyjne na Krymie w marcu 2014 r. Część żołnierzy jest w maskach – podaje niezależny białoruski portal Karta97.

Do redakcji zaczynają docierać zdjęcia zrobione w Brześciu przez czytelników. “O jakich manewrach “Zachód-2017” mówimy, jeśli już teraz ulicami naszego miasta rozjeżdżają na rosyjskich “Tigrach” i BTR-ach wojskowi w rosyjskich mundurach maskujących. Takie same zielone ludziki pojawiły się kiedyś na Krymie” – napisał jeden z czytelników.

Przypomnijmy, że wielkie białorusko – rosyjskie manewry wojskowe, na które z Rosji ma przybyć ponad 80 razy więcej żołnierzy i sprzętu niż zazwyczaj, zapowiedziano dopiero na połowę września br. Trudno powiedzieć, co rosyjskie oddziały, w tym żołnierze w maskach, robią przy samej polskiej granicy już teraz.

Według niezależnych ekspertów białoruskich, plan manewrów “Zachód-2017” obejmuje przerzucenie na Białoruś większości nowo utworzonej 1 Pancernej Armii Gwardyjskiej Zachodniego Okręgu Wojskowego Rosji. Białoruska opozycja obawia się, że takie rozmieszczenie wojsk doprowadzi do militarnej aneksji Białorusi przez Rosję i armia Putina już z ich kraju nie wyjdzie.

źródło: Reporters.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Inwazja na Białoruś już się zaczęła? “Zielone ludziki” tuż przy polskiej granicy!”

 1. 6szt?
  Jak się boją putina to niech ich nie wpuszczają.
  Przyłączmy Białoruś do NATO.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Ja sie nie boje bo wiem ze Antek mnie obroni

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.