Inwazja Jemenu na Arabię Saudyjską odparta

wojna Jemen Arabia Sautyjska

Bojownicy Hutu przypuścili niedawno zmasowany atak na saudyjskich żołnierzy, którzy zostali rozmieszczeni na granicy z Jemenem. Było to pierwsze tak wielkie starcie między stronami konfliktu na przejściu granicznym. Saudyjskie wojska lądowe przy wsparciu lotnictwa zdołały odeprzeć atak.

Arabia Saudyjska podała informację, że podczas starcia w pobliżu miasta Najran zginęło co najmniej trzech żołnierzy, natomiast po stronie szyickich bojowników straty są znacznie większe, liczone w dziesiątkach. Rebelia ostrzegała wcześniej, że jeśli myśliwce będą nadal bombardować Jemen to wkroczą do Arabii Saudyjskiej. Pierwsza próba okazała się jednak bardzo nieskuteczna.

wojna Jemen Arabia Sautyjska

Od samego początku konfliktu zbrojnego, ONZ zaznacza że wojna dotyka przede wszystkim bezbronnych cywilów, którzy giną codziennie podczas bombardowań, cierpią na poważne niedobory żywności i wody oraz są zmuszani opuszczać swoje mieszkania. Organizacja wyraża jedynie zaniepokojenie i na tym się kończy, podobnie jak bywało podczas wielu innych wojen.

Arabia Saudyjska straciła jak dotąd w sumie kilkunastu żołnierzy, natomiast w Jemenie zginęło już ponad tysiąc osób a kilka tysięcy kolejnych zostało rannych. Organizacja WHO szacuje, że nawet 16 milionów mieszkańców tego kraju potrzebuje natychmiastowej pomocy humanitarnej.

wojna Jemen Arabia Sautyjska

źródło: wolnemedia.net

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.