Iran odpowiada na ostrzał Syrii: Dokonamy odwetu na Izraelu

Wysoko postawiony irański urzędnik mówi, że jego kraj dokona odwetu przeciwko izraelskiej „agresji” w Syrii we właściwym czasie i miejscu.

Starszy urzędnik irański ostrzegł we wtorek, że jego kraj zemści się przeciwko izraelskiej „agresji” w Syrii. „Jesteśmy w Syrii na prośbę syryjskiego rządu”, powiedział Alaeddin Boroujerdi, przewodniczący irańskiego parlamentarnego komitetu ds. Zagranicznych. „Agresja syjonistycznego podmiotu na naszych doradców w Syrii gwarantuje nam prawo do reakcji”.

„Odpowiemy we właściwym czasie i miejscu”, powiedział na konferencji prasowej w stolicy Syrii, Damaszku. Boroujerdi przemawiał na zakończenie dwudniowej wizyty w Syrii, podczas której spotkał się z prezydentem Baszarem Al-Assadem.

Jego komentarze nawiązuje do ataków lotniczych przypisywanych Izraelowi na bazy wojskowe w syryjskim mieście Hama, gdzie stacjonowali irańscy doradcy. Atak rakietowy zabiły 26 bojowników Irańczyków.

Wcześniejszy atak miał miejsce 9 kwietnia a celem jego były budynki wojskowe Iranu i Syrii.

Rosja, Iran i Syria oskarżyły Izrael o przeprowadzenie ataku w Homs. Iran zagroził, że odwet na Izraelu będzie bardzo dotkliwy.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ŻarKto nie skacze ten za Tuskiem Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Żar
Gość
Żar

Jeszcze się nie nauczyliście, że groźby i zapowiedzi są zaprzeczeniem wszelkich działań?

Kto nie skacze ten za Tuskiem
Gość
Kto nie skacze ten za Tuskiem

Go Iran go asap!