Iran w tarapatach. Amerykanie zapowiadają ”najsilniejsze sankcje w historii”

Iran sankcje

Mike Pompeo – sekretarz stanu USA zagroził dzisiaj Iranowi „najsilniejszymi sankcjami w historii”,jeżeli rząd tego kraju nie zmieni kursu.

Mike Pompeo zapowiedział, że jeżeli amerykanie zdecydują się wprowadzić swoje sankcje z całą mocą to Iran ,,będzie walczył o utrzymanie swej gospodarki przy życiu”.

Dodał, że zniesienie sankcji nastąpi tylko pod warunkiem, że Amerykanie zobaczą konkrety i trwały zwrot w irańskiej polityce. Zaznaczył, że Stany Zjednoczone szanują prawo Iranu do obrony narodu, ale nie działania, które zagrażają innym.

Szef amerykańskiej dyplomacji stwierdził, że jeżeli Iran dokona „poważnych zmian”, to Stany Zjednoczone będą skłonne znieść wszystkie sankcje oraz przywrócić stosunki dyplomatyczne z Teheranem oraz relacje handlowe.

Sekretarz stanu USA przedstawił listę 12 żądań wobec Iranu. Wśród nich znajduje się wycofanie wszystkich sił irańskich z Syrii, wstrzymanie poparcia rebeliantów Huti w Jemenie oraz zaprzestanie grożenia z Izraela.

Źródło: niezalezna.pl

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KevenKimBury Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Keven
Gość
Keven

Zamiast niemieckiej flagi powinniście wstawić swoją wstydliwą biało-czerwoną, bo to Polska jest wasalem USA a Niemcy są po stronie Iranu i handlu z nim.
To wygląda jak jakaś sugestia, że są obok USA.

KimBury
Gość
KimBury

Jeśli Iran jest w tarapatach to i świat w takowych.