Iran zniknie… „USA, Izrael i Arabia Saudyjska zmówiły się przeciwko Iranowi”

Cel Iran
Cel Iran

Prokurator generalny Iranu Mohammad Jafar Montazeri poinformował o zmowie USA, Izraela i Arabii Saudyjskiej mającej na celu wywołanie zamieszek w tym kraju – poinformowała agencja IRNA.

Jak dodał, głównym autorem planu i twórcą grupy, która miała wywołać zamieszki w Iranie, był Michael D’Andrea – były szef oddziału CIA do walki z terroryzmem.

„Utworzono specjalną grupę, która miała wywołać zamieszki w Iranie. Należały do niej USA, Izrael i Arabia Saudyjska. Kierował nią Michael D’Andrea i jeden z oficerów związany z izraelskim wywiadem zagranicznym Mosadem. Wszystkie wydatki opłacała Arabia Saudyjska” – powiedział irański prokurator generalny.

Montazeri wyjaśnił, że plan — Doktryna o sukcesywnej konwergencji – powstawał przez kilka lat. Według jego słów pracowali nad nim również monarchiści, nacjonaliści, kilka grup o komunistycznych zapatrywaniach i radyklane ugrupowanie lewicowe Organizacja Bojowników Ludowych Iranu.

Jak powiedział, powstały dwie komórki w irackim mieście Irbil i w Afganistanie, aby zaangażować w protesty Państwo Islamskie.

źródło: pl.sputniknews.com

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Putek zniszczył Rosję. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Putek zniszczył Rosję.
Gość
Putek zniszczył Rosję.

Iran to ” Afganistan do *3″, wysokie góry, jaskinie, pustynie, islamiści na prowincji, + broń atomowa, + ropa, +świetne wojsko, +podziemne systemy obrony w miastach. I wielki Chiński przyjaciel za pleckami.
Nikt ich nie zaatakuje bo wdałby się w niewygrywalną wieczną wojnę o nic.
Tylko Rosji zależy na wywołaniu tam zamieszania, żeby wprowadzić niepewność na rynku ropy, i żeby ceny trochę wzrosły, co dało by im ostatni oddech przed pójściem na dno. Potwierdzają to też zdjęcia w necie na których to najemnicy po SPECNAZIE strzelają do demonstrantów.