ISIS grozi, że zabije księcia George’a! Czy syn księcia Williama i księżnej Kate jest bezpieczny?

ISIS nie przestaje grozić. Tym razem dżihadyści tzw. Państwa Islamskiego wzięli na celownik księcia George’a, który z początkiem września po raz pierwszy poszedł do szkoły. 

4-letni książę George – pierworodny syn księżnej Kate Middleton i księcia Williama, we wrześniu tego roku po raz pierwszy przekroczył próg prestiżowej, prywatnej szkoły Thomas’s, położonej w dzielnicy Battersea w południowym Londynie. W trakcie pierwszego roku, który będzie kosztował rodzinę królewską 20 000 funtów, książę będzie uczestniczył w zajęciach z filozofii oraz języka włoskiego, a także będzie zachęcany do wyrażania swoich poglądów w dziecięcym klubie dyskusyjnym.

Jednak tej jesieni osoba małego księcia George’a zainteresowała nie tylko media na Wyspach, ale też bojowników ISIS. Jak podał „Daily Mirror”, służby przechwyciły na popularnym komunikatorze Telegram groźby pod adresem księcia George’a. Dżihadyści chcą go rzekomo pozbawić życia właśnie na terenie szkoły.

Na jednym z kanałów ISIS na Telegramie (komunikatorze popularnym wśród terrorystów z względu na możliwość ukrycia swojej lokalizacji) funkcjonariusze znaleźli zdjęcie księcia George’a stojącego niedaleko wejścia do szkoły w Londynie, opatrzone napisem: „Szkoła zaczyna się wcześnie”. Według tygodnika „Daily Star Sunday”  przy poście znalazł się też fragment tekstu po arabsku o następującej treści: „Kiedy melodia pocisków oznajmia wojnę, zabieramy się za niewiarę, pragniemy odwetu”.

Metropolitan Police zapowiedziała wzmożone kontrole bezpieczeństwa w i w okolicy szkoły. Zwłaszcza, że zaledwie kilka dni przed pierwszym dzwonkiem, do budynku Thomas’s weszła kobieta, która, zupełnie niezauważona, nagrała w nim filmik.

źródło: polishexpress.co.uk

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ttteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ttteis77
Gość
ttteis77

ISIS grozi, że zabije księcia George’a! Czy syn księcia Williama i księżnej Kate jest bezpieczny? –
„jeżeli , isis to nie isis, to nie. Działalność, jaką się postrzega o isis, to nie pały i dzidy, tylko coś zoorganizowanego, uzbrojonego i nie w tym problem, tylko problem jest kto tym kieruje, Gdyby allach tym kierował, to zwycięstwo mieli by na każdym kroku. Jednak ponoszą klęskę a to znaczy że żadnego allacha tam nie ma”

ttteis77
Gość
ttteis77

„no chyba że allach chce żeby ponieśli klęskę”