wybuch_bialydom

Państwo Islamskie wypuściło wideo, w którym atakuje światowe stolice i ich mieszkańców. Wideo zaczyna się od ujęcia mężczyzny śpiewającego „O moi bracia, dżihad jest w drodze, by przywrócić honor wspaniałych dni”.

Zmontowane 3-minutowe nagranie pokazuje m.in. „żołnierzy ISIS” pakujących do samochodów materiały wybuchowe, którymi niszczą potem londyński most Chelsea.

W kolejnych ujęciach twórcy sięgnęli do pierwszej części hollywoodzkiej produkcji. W „Olimp w ogniu” sprawcami ataku na stolicę USA były siły Korei Północnej. W wersji Państwa Islamskiego w strategicznych miejscach pojawiają się jednak ich czarne flagi. Całość kończy czołg wjeżdżający na trawnik Białego Domu i niszczący fragment dachu najbardziej znanego budynku świata.

– Ten film może wyglądać głupio, wręcz dziecinnie, ale wideo pokazujące siły powietrzne i czołgi pod banderami ISIS atakujące Waszyngton mogą dawać zwolennikom dżihadu nadzieję, czy nawet inspirować do samodzielnego ataku – zwraca uwagę Raphael Gluck, z organizacji monitorującej propagandę terrorystyczną w sieci, Jihadoscope.

źródło: telewizjarepublika.pl

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o