Iskandery w Kaliningradzie mogą być uzbrojone w głowice jądrowe

Rozmieszczenie rakiet Iskander w pobliżu granic Sojuszu, które mogą przenosić głowice jądrowe, nie pomogą obniżyć napięcia w relacjach między NATO a Rosją

Potrzebujemy więcej, a nie mniej, przejrzystości i przewidywalności w działaniach wojskowych, aby uniknąć wypadków i ryzyka nieporozumień – dodał rzecznik. To oficjalna wypowiedź. Nieoficjalnie jednak w kuluarach Kwatery Głównej NATO jest pewne zaniepokojenie. Sprawę traktuje się jako kolejną, rosyjską prowokację. Jest to, jak się podkreśla w NATO, kolejna prowokacja.

iskander

Niedawno Rosja naruszyła przestrzeń powietrzną Danii. Tym razem jest to prowokacja bardzo niebezpieczna, bo przecież chodzi o głowice jądrowe.

NATO gotowe jest spotkać się z przedstawicielami Rosji w najbliższych tygodniach w ramach Rady Rosja – NATO – powiedział jeden z dyplomatów Sojuszu. Przypominał jednak zaraz, że w tym roku odbyły się już dwa spotkania z rosyjskim ambasadorem. Wiemy, że to jest rosyjska gra i dlatego zachowujemy spokój, nie zmienimy naszego podejścia – mówi inny z rozmówców w Kwaterze Głównej NATO.

Podejście NATO do Rosji – opiera się jak wyjaśniają dyplomaci – na wzmacnianiu obrony i flanki wschodniej i prowadzeniu dialogu.

źródło: rmf fm
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Iskandery w Kaliningradzie mogą być uzbrojone w głowice jądrowe”

  1. TA STRONA KONIEC ŚWIATA JEST STRONNICZA pro amerykańska

    a GŁOWICE ZAWSZE BYŁY BO NIBY POCO TE ISKANDERY DLA ZABAWY NA SYLWESTRA ?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.