Islamiści ostrzegają: W najbliższej przyszłości wybuchnie III wojna światowa

islamisci ostrzegaja III wojna swiatowa

Znawcy świata islamskiego zapowiadają, że w najbliższej przyszłości wybuchnie III wojna światowa, która w szybkim tempie przechodzi z kategorii „hipotetycznie możliwa” do kategorii „można się tego spodziewać w najbliższym czasie”.

Był to temat rozmów w ramach konferencji pt. „Islam na Uralu: historia, współczesność, wyzwania”, która odbyła się w Jekaterynburgu.

Organizatorem spotkania jest regionalny Zarząd Duchowy Muzułmanów w obwodzie swierdłowskim i uralskie stowarzyszenie „Centrum Badań Etnicznych i Wyznaniowych, Zapobiegania Ekstremizmowi i Przeciwdziałania Ideologii Terrorystycznej”. Konferencja odbywa się już po raz drugi, w tym roku wziął w niej udział najwyższy mufti Rosji Tałgat Tadżuddin.

Bez wątpienia we współczesnych okolicznościach najważniejsze jest dla nas zadanie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się idei ekstremizmu, terroryzmu i ruchów radykalnych. Widzimy, jak terroryści na całym świecie niegodziwie depczą podstawy wiary, niszczą miasta i wsie w Syrii, a wcześniej w Iraku i Libii — podkreślił w swoim przywitaniu, skierowanym do uczestników najwyższy mufti Rosji.

Na posiedzieniu plenarnym, na którym omawiano właśnie kwestie praktyczne, duchowy przywódca rosyjskich muzułmanów nie był już obecny, gdyż udał się na spotkanie z władzami regionu.

Podobnie jak w ubiegłym roku kluczowym punktem części plenarnej było wystąpienie przewodniczącej Rady Konsultacyjno-Naukowej przy Centrum Antyterrorystycznym Wspólnoty Niepodległych Państw, pułkownik policji i doktor nauk prawnych Marianny Koczubej, które sformowało ogólny przebieg późniejszych rozmów.

Myślę, że wiele osób się ze mną zgodzi — echa wojny słyszymy coraz wyraźniej. To kwestia nie tylko wojskowej lub antyterrorystycznej polityki państwa. Czekają nas próby, a naszych braci — Uzbeków, Kazachów i Tadżyków — czekają jeszcze poważniejsze sprawdziany — powiedziała Koczubej.

Ekspertka przypomniała, że jeszcze w 2010 roku środowisko eksperckie doszło do wniosku, że najprawdopodobniej „kolejny światowy konflikt rozpocznie się w Azji, (…) i obecnie jest on nieunikniony”.

Zdaniem ekspertów docierać do osób zafascynowanych ideologią terrorystyczną należy nie tylko poprzez islamskie duchowieństwo, ale także w przestrzeni internetowej, m.in. w serwisach społecznościowych.

 

źródło: pl.sputniknews.com

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
IDONTLIKE/GOOGLE/WORDPRESS/NWO/PIS829 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
IDONTLIKE/GOOGLE/WORDPRESS/NWO/PIS
Gość
IDONTLIKE/GOOGLE/WORDPRESS/NWO/PIS

Ty klamliwa parowo.Czas wasz pedofilsko-zoofilski wordpress z dymem puscic.Niedosc,ze w lbie kielbie,to jeszcze udaje oswieconego klamliwa s/z/m/a/t/a.I nie probuj mnie cenzurowac m/i/e/r/n/o/t/o,prawda boli g/l/u/p/o/l/u…..d/e/b/i/l/u

829
Gość
829

Jak nie 3 wojna światowa to końce świata ileż można tego słuchać