Islamiści z Boko Haram zabili ponad 2000 osób w Nigerii

Według najnowszych doniesień Islamiści z Boko Haram dokonali masakry w północno-wschodniej Nigerii. Mowa tu o ponad 2000 zamordowanych. Ulice w miasteczku Baga są pełne trupów.Brytyjska stacja BBC podała, że w Nigerii doszło w czwartek do wyjątkowo krwawej rzezi. Terroryści zamordowali ponad 2000 osób. Dane te potwierdził nigeryjski rząd. Według stacji BBC terroryści z Boko Haram spalili niemal całe miasto Baga. Miasteczko liczące 10 tysięcy mieszkańców przestało istnieć. Jeżeli liczba ofiar nie wzrośnie to wyrżnięto 1/5 jego ludności.

Atak rozpoczął się w środę, Islamiści z Boko Haram planowali go kilka dni. Ich oddziały w okolicy gromadziły się już od soboty. Baga stało się po raz drugi areną krwawej masakry. Wcześniej, w kwietniu 2013 roku, zniszczono wówczas około 2000 domów w tym mieście, zabijając niespełna 200 osób.

Nigeria masakra w mieście Baga

Nigeria masakra w mieście Baga

Boko Haram to nigeryjska islamistyczna sekta bojówkarska domagająca się wprowadzenia szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii (obecnie szariat jest oficjalnym prawem w północnych stanach z przeważającą populacją wyznawców islamu)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o