ISS kolejny raz bez zaopatrzenia. Rakieta wybuchła tuż po starcie

spacex rakieta wybuchla po starcie

– 4, 3, 2, 1, misja rozpoczęta. Start rakiety SpaceX Falcon 9 w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, to początek dla amerykańskich rakiet nowej generacji. Falcon opuścił wieżę – tymi słowami komentator rozpoczął misję rakiety SpaceX, która zakończyła się niepowodzeniem. Tuż po starcie bezzałogowego statku kosmicznego Dragon z przylądka Canaveral na Florydzie doszło do wybuchu rakiety.

spacex rakieta wybuchla po starcie

spacex rakieta wybuchla po starcie

Na pokładzie Dragona były dwie tony sprzętu i zapasów dla załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Start odbył się normalnie, pierwsze sekundy lotu też przebiegły bez zakłóceń. Ale później kontrola lotu potwierdziła, że jest poważna awaria i że statek, a także rakieta Falcon 9, uległy zniszczeniu.

Dragon leciał na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Wiózł sprzęt i zapasy, w tym warzywny ogródek i systemydo monitorowania bakterii, badania meteorów czy analizy fragmentów ludzkich genów. Do Stacji miał dokować pojutrze.

Była to siódma tego typu misja nadzorowana przez prywatną firmę Space X. Jej eksperci sprawdzają teraz, dlaczego Dragon rozpadł się w powietrzu.

Dragon to transportowy statek kosmiczny stworzony przez prywatną firmę SpaceX. Na mocy zawartego z NASA kontraktu SpaceX zrealizuje do 2016 roku łącznie 12 lotów dostawczych kapsuł Dragon na ISS. Kontrakt opiewa na kwotę 1,6 mld dolarów. SpaceX posługuje się własnymi rakietami nośnymi Falcon 9.

spacex rakieta wybuchla po starcie

Źródło: Reuters

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.