Izrael i Arabia Saudyjska razem zaatakują Iran

Izrael i Arabia Saudyjska razem zaatakują Iran

Saudyjczycy mogą udostępnić Izraelczykom przestrzeń powietrzną oraz zaopatrzyć ich w drony, helikoptery i latające tankowce. Wszystko w ramach przygotowań do ataku na Iran – podaje brytyjski „Sunday Times”.

Z artykułu w niedzielnej gazecie wynika, że Izrael i Arabia Saudyjska w tajemnicy pracują nad planem ataku na Iran, na wypadek gdyby toczące się rozmowy o ograniczeniu programu atomowego tego kraju zakończyły się fiaskiem. To właśnie Saudyjczycy i Izraelczycy są najbardziej sceptyczni co do szans na kompromis w tej kwestii.

Izrael i Arabia Saudyjska razem zaatakują Iran

Jak wynika z relacji informatorów, Arabia Saudyjska zgodziła się w razie ataku udostępnić Izraelowi własną przestrzeń powietrzną. Co więcej, chce także wykorzystać swoje drony, helikoptery ratunkowe oraz samoloty – tankowce.

„Kiedy już porozumienie w Genewie [gdzie odbywają się rozmowy z Iranem – red.] zostanie podpisane, opcja militarna będzie z powrotem na stole. Saudyjczycy się wściekli i są skłonni udzielić Izraelowi pomocy, jakiej potrzebuje” – mówi rozmówca „Sunday Times”.

Skąd zdenerwowanie przywódców Arabii i Izraela w sprawie Iranu? Chodzi o obawę, że negocjująca z Teheranem grupa P5+1 (5 stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ plus Niemcy) zgodzi się na zniesienie niektórych sankcji wobec Iranu w zamian za mało znaczące deklaracje ograniczenia programu atomowego.

źródło: natemat.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.