Izrael dokonał rzezi! Zabił 55 osób ranił 2771

Izrael Palestyna konflikt

Zauważamy, że gdyby to była Rosja, Chiny lub Korea Północna zabijając 55 protestujących, miałoby miejsce globalne potępienie i oburzenie, ale w przypadku Izraela wydaje się, że z jakiegoś powodu ludzie są zbyt wystraszeni, by to komentować.

W poniedziałek w Jerozolimie odbywały się uroczystości związane z przeniesieniem do tego miasta amerykańskiej ambasady w Izraelu. Na spotkaniu przemawiała m.in. Ivanka Trump – córka prezydenta Stanów Zjednoczonych. W tym czasie, na granicy oddzielającej Strefę Gazy od Izraela, do protestujących wojsko otworzyło ogień, czego skutkiem były liczne ofiary śmiertelne.

Izrael Palestyna konflikt

Izraelska armia oraz przedstawiciele innych służb tego państwa zapowiedzieli protestującym, żeby nie zbliżali się do granicy z Izraelem. Ostrzegli, że jeżeli dojdzie do zmasowanych protestów, nie cofną się przed niczym. Słowa te nie zostały wypowiedziane na wiatr.

W protestach bierze udział prawie 35 tysięcy Palestyńczyków. Dzień przeniesienia stolicy z Tel Awiwu do Jerozolimy przypadł na 70. rocznicę proklamowania Deklaracji Niepodległości Izraela. Demonstracje odbywają się pod hasłem „Wielki Marsz na drodze do Powrotu”. Uczestnicy ustawili się w wielu miejscach na granicy i – według niektórych informacji – próbowali ją przekroczyć. Ich pochód zasłaniała chmura rozpylonego białego dymu. Wobec protestujących izraelskie wojsko użyło ostrej amunicji.

Izrael Palestyna konflikt

– Dzisiaj jest wielki dzień, w którym sforsujemy mur i pokażemy zarówno Izraelowi jak i całemu światu, że nie akceptujemy wiecznej okupacji – wskazał jeden z palestyńskich nauczycieli, który nie chciał podawać nazwiska. – Wielu dzisiaj zostanie męczennikami – nawet bardzo wielu – ale świat musi dowiedzieć się o naszej sytuacji. Okupacja Palestyny musi się zakończyć – dodał.

Premier rządu w Tel Awiwie skomentował krwawą akcję swoich sił zbrojnych w następujący sposób: „Każde państwo jest zobowiązane do bronienia swych granic. Terrorystyczna organizacja Hamas deklaruje, że zamierza zniszczyć Izrael i wysyła tysiące ludzi, by przerywali ogrodzenie graniczne dla osiągnięcia tego celu. Będziemy nadal zdecydowanie działać na rzecz ochrony naszej suwerenności i naszych obywateli” – napisał Benjamin Netanjahu.

Izrael Palestyna konflikt

„Szokujące zabójstwa dziesiątek i ranienie setek w izraelskim ostrzale ostrą amunicją w Gazie muszą się natychmiast zakończyć” – przeczytać można na profilu Zeid Raada Al-Husseina, wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR).

„Prawo do życia musi być przestrzegane”. „Odpowiedzialni za oburzające naruszania praw człowieka muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności”, a „społeczność międzynarodowa powinna zapewnić sprawiedliwość dla ofiar” – napisał komisarz.

Dane o ofiarach starć szybko się zmieniają, rannych i zabitych jest coraz więcej. Władze palestyńskie poinformowały już o 52 zabitych oraz 2,4 tysiącach rannych.

Izrael Palestyna konflikt

Siły powietrzne Izraela zbombardowały obiekty palestyńskiego ugrupowania Hamas. „Samoloty zaatakowały stanowiska wojskowe Hamasu w pobliżu miasta Dżabalija po tym, jak żołnierze zostali ostrzelani z północy Strefy Gazy. Żaden żołnierz nie został ranny” – oświadczyła armia, oskarżając przeciwników o próbę wysadzenia granicznego płotu nieopodal Rafach.

„Uczestnicy zamieszek rzucają koktajle Mołotowa i urządzenia wybuchowe w kierunku ogrodzenia bezpieczeństwa i w kierunku żołnierzy, a także palą opony, rzucają kamienie i palące się przedmioty, by podpalić terytorium Izraela i ranić żołnierzy” – napisali w swym stanowisku izraelscy wojskowi.

Zdaniem palestyńskiego premiera Rami Hamdallaha, decyzja Trumpa o przeniesieniu najważniejszego amerykańskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego do Jerozolimy była aktem gwałtu na prawie międzynarodowym. Protesty wobec tej decyzji trwają nieprzerwanie od grudnia zeszłego roku.

Prezydent Donald Trump 6 grudnia zeszłego roku uznał Jerozolimę za stolicę żydowskiego państwa. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych opowiedziało się za anulowaniem tej decyzji, a skupiająca 57 państw Organizacja Współpracy Islamskiej określiła krok Stanów Zjednoczonych jako „jawną agresję”.

Amnesty International nazwała przemoc Izraela w Gazie „odrażającym naruszeniem prawa międzynarodowego i praw człowieka”.

źródło: pch24.pl

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
KimBurydasdasdkiciauuuuuJanek Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KimBury
Gość
KimBury

Izrael to bestia, która rządzi światem i powoduje Zło. Jedyne państwo, które robi co chce. Media mają pozamykane gęby, gdyż rządzą nimi Żydzi. Inne narody to po prostu podludzie. Szczególnie podludźmi jesteśmy my Polacy i Palestyńczycy. Na szczęście nas jeszcze nie pozamykano w specjalnych strefach.

dasdasd
Gość
dasdasd

beznadzieja zaiste. 🙁

kicia
Gość
kicia

Wczoraj cały świat ODDAŁ POKŁON judejskiej BESTII

dziś usłużni klakierzy uspakajają przerażone owieczki iż KOLEJNE NAPLUCIE BOGU w TWARZ nie spowoduje kolejnego potopu…

przynajmniej nie z użyciem wody do niego….

Janek
Gość
Janek

To proces oczyszczania planety. W Korei już jesteśmy po okresie apogeum konfliktu. W Polsce także tzw. wojna polsko-polska zamiera. ISIS już prawie nie ma. Poza tym modernizuje się UE, wyjaśnia sytuacja Brexitu, powoli opada fala patriotycznych rewolucji, populizmu i nacjonalizmu (uspokojeni w Katalonii i Kraju Basków. Szkocja też nie wychodzi z UK, Orban na Węgrzech osiągnął etap „pustki zwycięzcy”). Czeka nas jeszcze apogeum rosyjskie (łagodne przemówienie Putina na 9 maja) i amerykańskie. To co obserwujemy w Palestynie to kolejny akt wojny sunnicko szyickiej, w którą wciągnięty został Izrael. Ofiary Palestyńczyków nie pójdą na marne ponieważ właśnie się ustala status Jerozolimy,… Czytaj więcej »

tom
Gość
tom

55 muzułmańskich śmieci mniej, proponuje pogrzebanie w historii kto to są ci tak zwani Palestyńczycy.

uuuuu
Gość
uuuuu

kto to są ? LUDZIE tak jak i ty … nie ma świętych każdy popełnia błędy i się doskonali , jestes doskonały święty etc ? a to że ktoś z nich cos zrobił to znaczy że taki cały naród jest ? jak by tak patrzeć to za granicą wszyscy mieli by nas za złodzieji i poyebuf

dasdasd
Gość
dasdasd

i za rasistów, homofobów, pijaków, psychicznie chorych, puszczalskich, można by tak wymieniać .

sekator
Gość
sekator

Adolf, wróć!. Dla dobra światowego pokoju wróć, do cholery!…I tym razem, bądź znacznie skuteczniejszy!…

dasdasd
Gość
dasdasd

idź do psychiatry, mózg razem z dupą ci szwankują