Wraz ze stopniowym wysychaniem morza, pojawiło się w okolicy linii brzegowej nowe zjawisko. Drogi, domki i linie energetyczne zostają pochłaniane przez ogromne sinkhole. Wielkie wyrwy w ziemi sieją spustoszenie – niektóre z nich mają wielkość boiska baseballowego, głębokość innych sięga dwóch pięter.

Główna arteria, która przecina Izrael i zachodni brzeg Palestyny została zamknięta sześć miesięcy temu, gdy wielka wyrwa powstała pod asfaltową powierzchnią drogi. Teraz każdego roku na tym obszarze pojawiają się setki nowych sinkholi. Przewiduje się, że zjawisko, które kiedyś było rzadkością, będzie zdarzać się coraz częściej.

Przyczyny wysychania morza upatruje się w uszczupleniu naturalnych zasobów wodnych, wpływającej do niego na północy rzeki Jordan. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez izraelski parlament, za pogorszenie sytuacji odpowiedzialne są w głównej mierze działalność wydobywcza i rolnictwo.

Dov Litvinoff, burmistrz regionu Tamar, na obszarze którego leży południowa część Morza Martwego po stronie Izraela, powiedział, że z tym problemem nie poradzą sobie sami. Jednym z proponowanych rozwiązań jest relokacja infrastruktury, jednak jest to rozwiązanie czasowe, które nie zda egzaminu na dłuższą metę.

Woda znika w tempie prawie jednego metra rocznie i spodziewane jest pogorszenie tej sytuacji, jeśli nie zostaną podjęte działania na międzynarodową skalę.

źródło: detektywprawdy

14
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
janekzumbaBojohenryWojox Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
janek
Gość
janek

Każde pokolenie oczekuje na czasy ostateczne! Tak dzieje się od tysięcy lat. Raczej chyba, gdy przyjdą czasy ostateczne, nie będzie chyba nikogo, kto je będzie oglądał! Głupota niektórych osób piszących komentarze w tej witrynie zasługuje na podziw.

bojokura
Użytkownik
bojokura

Przepraszam, ale czy to jest stronka Świdków Jehowy? Bo ja już prze żyłem kilka końców Świata.

zumba
Gość
zumba

jak widac i słychac ,snujac wnioski z twojego wpisu ,wyglada na to ze tylko SJ sa zainteresowani tym co sie dzieje na swiecie ,i ze oni grupa która widzi i słyszy tak?chwała zatem tym ludziom którzy bez ogródek świadcza na rzecz Stwórcy .reszta co? slepa,głucha i niema,wylekniona i na słowo armagedon chowa głowe w piasek ? dajesz swietne swiadectwo reszcie społeczeństwa…ehhh
a wystarczy wziąsc do reki biblie ( zaznaczam ze nie parzy!!) i poczytac choćby ksiege Daniela ,Izajasza ,apokalipse Jana ,i zrozumiesz o czym ci forumowicze piszą …

henry
Gość
henry

Wierzmy w Boga

Wojox
Gość
Wojox

Leje krasowe to dowód na to iż Biblia nigdy się nie myli. Wody gruntowe znikają i zapadają się pustki powstałe po wodzie. Ziemia pływa niczym pumeks na powierzchni wody..

Roke Alva
Gość
Roke Alva

+Zumba No niestety beda sie upierac do konca . A nadchodza czasy ostateczne bo odkad pamietam to nikt nie nabijal sie tak z Boga jak robia ludzie to dzisiaj. A mowie to bo osobiscie sam staram sie mowic ludzia o Jezusie i Bogu ze istnieja naprawde, ale w momencie kiedy wypowiadam 2 slowa „Jezus Chrystus” to sie zaczyna wojna. Automatycznie pojawia sie szyderstwo i agresja i jawnie w ich oczach mozna zobaczyc tego padalca na s. Oczywiscie znajda sie ludzie ktorzy cie wysluchaja i przemysla bo i nie mozna powiedziec ze nie istnieja tacy ludzie. ale w skali to takich… Czytaj więcej »

Wolfgang
Gość
Wolfgang

Bo nie nazywa się Jezus tylko Dżoszua.

Wojox
Gość
Wojox

Czy to ma znaczenie, Jehoszua, Jezus, Dzoszuła ? Jest tyle języków na Ziemi że wszędzie brzmieć może inaczej. Na mnie we włoszech i Anglii wołają niektórzy Albert, to taki odpowiednik Wojtka. Jest Jan, John czy Hans ale to to samo…

zumba
Gość
zumba

czas nie ndchodzi ,ale juz nadszedł , została garstka ludzi którzy widzieli I wojne swiatowa ( w tym czasie szatan wraz z upadłymi aniołami został wyrzucony z nieba w okolice ziemi),a w bibli jest napisane ze zadna miara to pokolenie nie przeminie nim nadejdzie straszny wielki dzień Jahwe.
zatem zbrojni w cierpliwośc oczekiwac nam trzeba armagedonu.

zumba
Gość
zumba

czy dalej wszyscy sie beda upierac ze nic sie nie dzieje?
biblia nie kłamie ,ona raczej sie broni przed kłamstwami szatana …
w tym przypadku biblia mówi ze obecny swiat bedzie zniszczony ogniem , słońcem i brakiem wody…..
czyz to nie sprawdza sie na waszych oczach czy dalej klapki?

Wolfgang
Gość
Wolfgang

Staną się rzeczy adekwatne do poczynań ludzi.
Ludzkość jest międzywymiarowym przejściem różnych mocy (złych i tych szlachetnych dobrych) na tej planecie, ludzkość może być rękoma złego lub dobrego, niestety większość jest niegodziwa.

Wojox
Gość
Wojox

Filmik niesamowity. A wielu lemingów mówi wciąż że nic się nie dzieje….

zumba
Gość
zumba

wiekszośc bedzie sie upierała ze jest ok…wszak szatan jest doskonałym kłamca , zaslepił oczy narodom do tego stopnia ze nawet nie zajarzą ze stoja przed obliczem Zbawiciela…

Wolfgang
Gość
Wolfgang

Właściwie to nie dzieje się nic szczególnego, dopóki nie wystrzeli jakiś większy wulkan lub pierwszy pocisk z karabinu w tym kraju.