Ambasador Izraela przedstawił zdjęcie satelitarne rzekomej irańskiej bazy w pobliżu Damaszku i wskazuje, że Izrael podejmie działania militarne, aby zapobiec zdobyciu przez Teheran broni jądrowej.

Baza wojskowa poza Damaszkiem, o której mówi Izrael, jest wykorzystywana przez Iran do wychwytywania i szkolenia szyickich milicjantów
Baza wojskowa poza Damaszkiem, o której mówi Izrael, jest wykorzystywana przez Iran do wychwytywania i szkolenia tzw. szyickich milicjantów

Ambasador Izraela w Organizacji Narodów Zjednoczonych przedstawił w czwartek zdjęcie satelitarne rzekomej irańskiej bazy pod Damaszkiem i powiedział, że Teheran używa jej do szkolenia dziesiątek tysięcy bojowników.

„Istnieje ponad 80 000 ekstremistów z całego Bliskiego Wschodu, którzy są członkami szyickich bojówek w Syrii pod kontrolą Iranu” – powiedział Danny Danon Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Obraz satelitarny pokazał coś, co wyglądało na instalację wojskową w górach na północny zachód od stolicy Syrii.

Baza służy jako „centrum rekrutacyjne Iranu w Syrii” – powiedział Danon.

„To w tej bazie, niewiele ponad pięć mil od Damaszku są ci niebezpieczni ekstremiści szkoleni, a następnie przydzielani do misji terrorystycznych w Syrii i regionie” – powiedział.

Ambasador wskazał, że Izrael jest gotowy do podjęcia działań wojskowych, jeśli jest to konieczne, aby uniemożliwić Iranowi zdobycie broni jądrowej.

„Izrael ma bardzo jasną politykę i tak było od czasów administracji premiera Menachema Begina. Nie pozwolimy reżimom, które szukają naszego zniszczenia, na zdobycie broni jądrowej. – powiedział.

W ramach tej polityki Izrael zbombardował iracki reaktor jądrowy w 1981 r. I syryjski reaktor jądrowy w 2007 r.

Izrael widzi Iran, który przysięgał zniszczyć państwo żydowskie, jako jego największego wroga w regionie. Izraelscy urzędnicy wielokrotnie stwierdzali, że Izrael nie pozwoli Iranowi na umocnienie się w Syrii, wyznaczając „czerwoną linię”, której przekroczenie wywoła wojnę.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kto nie skacze ten za TuskiemManiac Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kto nie skacze ten za Tuskiem
Gość
Kto nie skacze ten za Tuskiem

Ktoś w końcu musi zepchnąć te Iraelskie łajno do morza….

Maniac
Gość
Maniac

Nie mogą dobrać sie do Syrii legalnie więc muszą kombinować