Izrael – W przyszłym miesiącu będą testować laserowy system obronny

izrael zastosuje laser do niszczenia pociskówIzraelska państwowa firma zbrojeniowa Rafael poinformowała w niedzielę, że w przyszłym miesiącu przedstawi nowy laserowy system obronny, zdolny zestrzeliwać rakiety krótkiego zasięgu i pociski moździerzowe.

Według Rafaela system Żelazny Promień, który zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na wystawie lotniczej w Singapurze, wykorzystuje „kierowane wysokoenergetyczne promienie laserowe” do niszczenia pocisków wystrzeliwanych z niewielkiej odległości. Oczekuje się, że zdolność operacyjną osiągnie w przyszłym roku.

Obrona przeciwrakietowa

Po wejściu na uzbrojenie Żelazny Promień stanie się kolejnym elementem rozbudowanego izraelskiego systemu obrony przeciwrakietowej.

izrael zastosuje laser do niszczenia pocisków

Obecnie prowadzi się próby antyrakiety Strzała 3, mającej niszczyć głowice pocisków balistycznych dalekiego zasięgu ponad górną granicą atmosfery, a na średnich dystansach rakiety ma przechwytywać opracowywany obecnie system Proca Dawida. Dla ochrony przed wystrzeliwanymi przede wszystkim ze Strefy Gazy pociskami moździerzowymi i rakietami typu katiusza zainstalowano system Żelazna Kopuła, który okazał się bardzo skuteczny.

„Polska i Świat” z 26 maja 2012 roku:

źródło: tvn24.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.