Izrael wystrzeliwuje 3 pocisków w sąsiedni kraj, podsycając napięcia wojenne

Izrael wystrzeliwuje 3 pociski w sąsiedni kraj, podsycając napięcia wojenne

CO NAJMNIEJ dwie potężne eksplozje przetoczyły się przez stolicę Syrii po tym, jak Izrael wystrzelił trzy pociski z  bazy wojskowej, donoszą lokalne media.

Syryjska telewizja państwowa twierdzi, że syryjskie systemy obrony przeciwrakietowej przejęły dzisiaj trzy izraelskie pociski.

Naoczni świadkowie donoszą, że co najmniej dwa pociski zostały wystrzelone z bazy lotniczej armii syryjskiej w Mazzeh aby przechwycić rakiety Izraela.

Przyczyny wybuchów pozostają nieznane w tej chwili, ale niektórzy miejscowi mówili o izraelskich nalotach lotniczych, które uderzyły w obszar Jamraya – 3 mile na północny zachód od stolicy, Damaszku.

„Nasza obrona powietrzna zareagowała na atak izraelskich rakiet tuż na przedmieściach Damaszku i trzy z nich zostały zniszczone”, podała agencja informacyjna SANA, dodając, że ataki miały miejsce w poniedziałek o 23:30.

Syryjskie systemy obrony przejęły dzisiaj trzy izraelskie pociski
Syryjskie systemy obrony przejęły dzisiaj trzy izraelskie pociski

Izrael wystrzeliwuje 3 pociski w sąsiedni kraj, podsycając napięcia wojenne

Świadek powiedział, że trzy silne eksplozje zostały usłyszane na zachodu od stolicy Syrii.

Podczas gdy inny mówili, że gęsty dym był widoczny wznosząc się nad stolicą kraju.

Przez lata Izrael dokonywał nalotów na zaawansowane systemy uzbrojenia w Syrii

W sierpniu były dowódca sił powietrznych Izraela potwierdził, że przeprowadził dziesiątki nalotów powietrznych na konwoje z bronią przeznaczone dla Hezbollahu w ciągu ostatnich pięciu lat.

We wrześniu Izrael zaatakował syryjskie budynki wojskowe uważane za związane z produkcją broni chemicznej.

Rzeczniczka wojskowa Izraela powiedziała, że ​​nie komentuje zagranicznych raportów.

 

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

5
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KimBuryAmomimrudy123 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KimBury
Gość
KimBury

Admin, przeczytaj artykuł przed opublikowaniem i poprawiaj przynajmniej najbardziej rażące błędy w tytułach, proszę serdecznie.

rudy123
Gość
rudy123

KimBury jak sie nie podoba to nie wchodź i nie czytaj, najlepiej poprawiać . jak nie umiesz się domyślić o co biega . Sam załóż stronę i zobaczymy baranku. Jak ja nie lubię takich ludzi. Według mnie jest to jedna z najlepszych stron na jaką wchodzę mająca najnowsze informacje i dużą ilość nowych tematów.

Amomim
Gość
Amomim

I po już ujadasz kabanie? Facet zwrócił tylko uwagę na faktycznie rażące błędy, a jak ma się stronę opartą na newsach, to należy eliminować takie niedopatrzenia, nie uważasz? Po kiego wałka od razu skaczesz mu do gardła? Ten wasz (LNI (ludzi niskiej inteligencji)) argument „to zrób lepszą stronę” jest zupełnie pozbawiony sensu w kontekście komentarza, który ani nie jest atakiem wymierzonym w administratora, ani hejtem pozbawionym podstaw. To zwykłe zwrócenie uwagi. Admin nie jest tu bogiem i normalną rzeczą ludzkąnjest to, że czasem i jego można poprawić, byle był to konstruktywny komentarz. Więc w skrócie – zanim cokolwiek napiszesz rusz… Czytaj więcej »

KimBury
Gość
KimBury

Dziękuję! Lubię ten portal i zależy mi na wyższej jakości artykułów, także pod względem językowym. W Polsce działa „w tle” medialna grupa ludzi próbujących nauczyć Polaków pogardy dla własnego języka; niestety, trafiają na podatny grunt. Mądry człowiek korzysta z dobrej podpowiedzi; głupi – nie.

KimBury
Gość
KimBury

A nie lub sobie. Źle to o Tobie świadczy, że nie lubisz poszanowania języka polskiego.