Izraelowi zagraża około 170 tysięcy rakiet

Izrael jest zagrożonyKonwencjonalne zagrożenia na Bliskim Wschodzie wciąż są realne, bo Izrael nadal jest otoczony z każdej strony przez aktywnych wrogów. Izraelowi stale grozi około 170 tysięcy rakiet.

– Nazywamy ten okres „Erą Ognia”, w związku z pociskami i rakietami, które są ciągłym zagrożeniem. Jest około 170 tysięcy rakiet i pocisków, które zagrażają Izraelowi – mówił gen. Kochawi na na dorocznej konferencji Narodowego Instytutu Studiów nad Bezpieczeństwem.

Wojskowy dodał, że obronne możliwości państwa żydowskiego są wielkie, ale z drugiej strony terroryzm wciąż pozostaje wyzwaniem, bo wrogowie „po raz pierwszy mają możliwość silnego uderzenia na izraelskie miasta”.

Mapa pokazuje z których regionów był atakowany Izrael podczas wojny w 1948 roku

wojna z 1948 roku

Bazy Al-Kaidy w Turcji?

Podczas konferencji prasowej gen. Kochawi zaprezentował również mapę Bliskiego Wschodu, na której naniesiono obszary aktywności Al-Kaidy i ugrupowań z nią związanych. Według przedstawionych danych, bazy terrorystów mają się znajdować w Turcji. Stamtąd dżihadyści przeprowadzają rzekome rajdy na terytorium Syrii, w której trwa wojna domowa. Takie ośrodki Al-Kaidy mają się znajdować w prowincjach Karaman, Sanlirufa i Osmaniye.

Rzecznik tureckiego ministerstwa spraw zagranicznych nie skomentował tych doniesień. Wcześniej premier Recep Tayyip Erdogan wielokrotnie zaprzeczał, jakoby jego kraj udzielał schronienia grupom ekstremistów związanych z Al-Kaidą.

źródło: wp.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Izraelowi zagraża około 170 tysięcy rakiet”

  1. Biedny, prześladowany Izrael…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. To nie Izrael jest otoczony przez wrogów, to Izrael wszystkim jest wrogi, tam nawet dzieci uczą w szkołach, że wrogiem im jest cały świat, a tymczasem ten kraj jest najbardziej niebezpiecznym krajem na ziemi, to on stworzył arabski terroryzm, poprzez własne akty terroryzmu w latach 40tych

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.