III wojna swiatowa

W dobie internetu i cyberwojen do zwycięstwa wystarczy jedynie odciąć przeciwnika od środków łączności – pisze National Interest.

W charakterze przykładu skuteczności takiego sposobu gazeta podaje przypadek, który miał miejsce w 2015 roku. Wówczas z powodu trzęsienia ziemi i przesunięcia się przybrzeżnych skał został odcięty jedyny kabel światłowodowy łączący Wyspy Mariańskie (znajdują się w zachodniej części Pacyfiku, są nieinkorporowanym terytorium USA — red.) z archipelagiem. W rezultacie służby dyspozytorskie nie mogły przyjmować samolotów, mieszkańcy — płacić kartami w sklepach, nie funkcjonowała telefonia i internet.

Autor uważa, że jeśli któraś ze stron konfliktu chce szybko wykluczyć z wojny przeciwnika, powinna po prostu przeciąć wszystkie kable światłowodowe pod wodą lub w miejscach ich wyjścia na powierzchnię. Te miejsca są rzekomo najbardziej narażane na ataki. W tym celu jedno z państw walczących powinno mieć specjalne aparaty głębinowe.

Zdaniem autora Rosja jest w stanie skutecznie prowadzić wojnę hybrydową na morzu. Według danych gazety państwo ma współczesne aparaty głębinowe w połączeniu z aktywnie modernizowaną flotą nadwodną i dobrze wyszkoloną piechotą morską. Rosja sprawiedliwie może być uważana za państwo najlepiej przygotowane do takich działań bojowych.

źródło: pl.sputniknews.com

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
0284Tomasfdxsxbikd Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomas
Gość
Tomas

A to nowość. Rosja jako jedyna na świecie ma flotę NADwodną.

bikd
Gość
bikd

Wystarczy zebrać trochę broni i żywności a potem wyłączyć prąd na całym świecie. Za kilka miesięcy wygra się każda bitwę i wojnę. 3, 4, 5, 6 …7 i inne światowe

fdxsx
Gość
fdxsx

Jak wyłączysz prąd to co najwyżej będzie dodatni przyrost naturalny;)

0284
Gość
0284

nie będzie przyrostu ale kanibalizm