Japonia: Ćwiczenia ewakuacji na wielką skalę w przypadku erupcji wulkanów

Sto czterdzieści japońskich miast przygotowuje się do erupcji wulkanicznych – podaje agencja TASS. Taki rozkaz urzędnicy miejscy otrzymali od rządu japońskiego. Celem działań jest opracowanie szczegółowych planów działań w przypadku przebudzenia do życia pobliskich wulkanów.

wulkan

Decyzja została podjęta na posiedzeniu Rady Głównej ds. zapobiegania klęskom żywiołowym w Tokio. Dla wyspiarskiego narodu, gdzie znajduje się 49 aktywnych wulkanów, środki takie są bardzo ważne.

Głównym zagrożeniem ze strony aktywnego japońskiego wulkanu jest gęstość i bliskość zaludnienia oraz położenie w popularnych regionach turystycznych. Takie „gorące” miejsca znajdują się w 23 z 47 prefektur w kraju. Praktyka pokazuje, że Japonia jest źle przygotowany na nagłe wybuchy wulkanów – powiedział na spotkaniu premier Shinzo Abe. Np. w październiku 2014 roku ze snu nagle obudził się wulkan Ontake, a 60 turystów zginęło podczas wyrzucania z jego otworu gorących kamieni i trujących strumieni gazu.

Władze osiedli położonych w obszarze zagrożonych wulkanami będą musiały musiał zorganizować specjalną grupę kryzysową obejmująca wulkanologów, policję i siły zbrojne. Grupy opracowują wszystkie możliwe scenariusze wybuchów, przemyślane drogi ewakuacyjne, nakładają pięciopoziomowego systemu alarmowego i przejmuje odpowiadające każdemu poziomowi sekwencji działania. Przy sporządzaniu planów będą uczestniczyli także właściciele hotelów i kolejek linowych.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.