Japonia: Ogromny krater pojawił się na środku ruchliwej drogi

Gigantyczny lej krasowy powstał we wtorek na środku ruchliwej drogi w jednym z japońskich miast, połykając część pieciopasowej ulicy w pobliżu głównego dworka kolejowego – informuje agencja AFP.

Głęboka dziura licząca 30 metrów szerokości naraziła kolumny nośne pobliskich budynków przy skrzyżowaniu w południowej części miasta Fukuoka, wywołując poważne obawy wśród urzędników. Ujęcia telewizyjne przedstawiały dwa inne otwory, które wciąż się powiększają.

„Było trochę ciemno, moje pierwsze wrażenie było takie: czy ta droga naprawdę się zapada” – powiedział młody mężczyzna będący świadkiem zdarzenia. „Gdy to zobaczyłem, były już dwa otwory, które stale się rozrastały. To wszystko działo się blisko mnie, poczułem, że muszę się stąd szybko wydostać” – dodał.

W ciągu kilku godzin dziura miała już 15 metrów głębokości i napełniła się wodą z przerwanego wodociągu. Policja, która zamknęła obszar i ewakuowała mieszkańców budynków, poinformowała, że nie było żadnych doniesień o jakichkolwiek obrażeniach.

 

diura-w-ziemi

diura-w-ziemi

Burmistrz i Biuro Transportu Fukuoka podali w oświadczeniu, że trwająca rozbudowa do pobliskiej linii metra mógła wywołać zapadlisko. Budowa miała zakończyć się wcześnie rano, gdy pracownicy zaczynali brać się za oczyszczanie miejsca, chwilę przed tym, jak droga zaczęła się zapadać – podają lokalne media.

Fukuoka Burmistrz Soichiro Takashima powiedział na konferencji prasowej, że urzędnicy robią, co mogą, by zapobiec dalszym szkodom. „Wierzymy, że budowa metra miała pewien wpływ na ten incydent. Zostanie przeprowadzone dokładne dochodzenie w tej sprawie” – dodał.

Fukuoka jest największym miastem na południu głównej japońskiej wyspy Kiusiu.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.