Japonia ostrzega!: Korea Północna zaatakuje głowicami z sarinem!!!

Szef japońskiego rządu ostrzegł przed morderczą bronią masowej zagłady, którą dysponuje reżim Kim Dzong Una.

Według premiera Shinzo Abe, Korea Północna może zaatakować sąsiednie kraje tysiącami głowic z sarinem. Na posiedzeniu parlamentu poświęconemu bezpieczeństwu narodowemu Abe przyznał, że reżim w Phenianie „posiada możliwość wystrzeliwania pocisków z bronią chemiczną”.

W związku ze wzrostem napięcia japoński premier rozkazał wprowadzić pełną gotowość wszystkich systemów obronnych Japonii. Z kolei rzecznik japońskiego rządu podał, że Korea Północna ma kilka zakładów, w których od lat 80-ch produkuje broń chemiczną i ma jej bardzo dużo.

Japoński wywiad wojskowy ocenia, że jest to „do 5 tys. ton głowic bojowych” mogących przenosić 25 typów broni chemicznej, którymi dysponuje reżim Kim Dzong Una, w tym również sarin.

Tymczasem zachodni analitycy obserwują wzmożoną aktywność w rejonie nuklearnego poligonu Korei Północnej Punggye-ri przy granicy z Chinami, na którym komunistyczne władze zamierzają przeprowadzić olbrzymią próbę jądrową, detonując tam pod ziemią ładunek 18-krotnie silniejszy od bomby atomowej, która spadła na Hiroszimę.

Na podstawie zdjęć satelitarnych ze środy eksperci oceniają, że poligon jest w całkowitej gotowości do tej eksplozji. Jeśli do niej dojdzie możliwy jest wspólny atak na koreańskie instalacje militarne zarówno ze strony płynącej w kierunku koreańskich wybrzeży floty USA, jak i lotnictwa chińskiego. Wzdłuż granicy z Koreą chińskie dowództwo rozlokowało 150 tys. żołnierzy.

Chiny do ostatniej chwili starają się jednak przekonać Stany Zjednoczone, że problem Korei Północnej da się rozwiązać drogą pokojową – chiński przywódca Xi Jinping rozmawiał o tym telefonicznie z Donaldem Trumpem. Ten oświadczył jednak, że „Korea Północna szuka guza” i jeśli Chiny nie pomogą tego rozwiązać, Ameryka poradzi sobie sama.

Według ekspertów, amerykański lotniskowiec Carl Vinson, który wraz z innymi okrętami US Navy zmierza w kierunku Korei Północnej, ma na pokładzie 60 samolotów. Jednocześnie cała grupa uderzeniowa dysponuje też 300-ma antyrakietami i systemem Aegis do wykrywania i namierzania pocisków wroga.

Tymczasem w Korei Północnej trwa powszechna mobilizacja i ewakuacja części ludności stolicy kraju – Phenianu. Reżim ostrzegł, że na amerykański atak odpowie „wszelkimi środkami samoobrony i uderzeń wyprzedzających, z bronią atomową włącznie”.

źródło: Reporters
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Japonia ostrzega!: Korea Północna zaatakuje głowicami z sarinem!!!”

 1. skąd pewność że atak się uda na Koreę, skoro sami ich informujecie skąd co gdzie jak. a korea na „te” informacje koryguje ruch wyprzedzający, a przy okazji plan b gdyby „te” były ściemą. robią z nich „dziecko” a gdy się pomylą, odwrotu nie będzie. skąd pewność że korea północna nie stoi przy waszych drzwiach „niezauważona”? czekająca na atak by zareagować wejściem, bo zostawiliście drzwi otwarte.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. 12 letnia osoba znalazła lek na raka, „a ileś milionów, przez ileś dziesiąt lat, najtęższe umysły zawiodły” a „koreę traktujecie jak bezmuzga”?

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. Bronią masowej zagłady to są elektrownie atomowe.
  Wiele państw przeprowadzało setki prób jądrowych w powietrzu i pod ziemią, lecz dopiero teraz jest kwik i histeria. Jedna próba więcej czy mniej, to już i tak musztarda po obiedzie wobec Fukushimy.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.