Japonia w strachu. Przebudził się wulkan Sakurajima. Zwiększa się jego aktywność

Japoński wulkan Sakurajima – po krótkim okresie ciszy – wznowił swoją aktywność, wyrzucając w powietrze słup dymu i popiołu na wysokość 700 metrów – donosi RIA Novosti.

Japonia wulkan Sakurajima

Wzrastająca aktywność

Erupcja wulkanu Sakurajima znajdującego się w południowej Japonii była stosunkowo niewielka. W połowie sierpnia br. z powodu zwiększonej aktywności góry, Japońska Agencja Meteorologiczna podniosła poziom zagrożenia przed erupcją na przedostatni – czwarty. Następnie zdecydowano o ewakuacji 71 okolicznych mieszkańców.

Japonia wulkan Sakurajima

Coraz więcej wybuchów

Aktywność wulkaniczna w Japonii w ciągu ostatniego roku znacząco wzrosła. W prefekturze Nagano, rok temu, wybuch wulkanu Ontake spowodował śmierć 57 osób. Dwa miesiące późmniej nastąpiła największa w ciągu ostatnich 19 lat erupcja wulkanu Aso. W połowie maja br. drugi stopień zagrożenia z powodu aktywności wulkanicznej przydzielono dolinie gejzerów w górach Hakone, w pobliżu Tokio. Kilka dni później, w wyniku gwałtownej erupcji wulkanu Sindake na wyspie Kutinoerabudzima ogłoszono najwyższy piąty poziom zagrożenia, a cała ludzkość została ewakuowana w bezpieczne miejsce.

Prowadzą obserwacje

Teraz eksperci stale monitorują aktywność Sakurajimy, w razie jakiekolwiek niebezpieczeństwa wybuchem będą informować okolicznych mieszkańców.

Japonia wulkan Sakurajima

źródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.