Jasne miejsca na Ceres mogą być dowodami obcych, mówi NASA

0
81
NASA szuka życia na tajemniczo świecącej planecie Ceres twierdząc, że obce formy życia mogą pojawić się w nieoczekiwanych miejscach.

NASA szuka życia na tajemniczo świecącej planecie Ceres twierdząc, że obce formy życia mogą pojawić się w nieoczekiwanych miejscach.

Sonda Dawn NASA eksploruje Ceres od marca 2015 roku , największy obiekt w pasie asteroid pomiędzy  Marsem a Jowiszem. Dawn dostarczyła nam niesamowite zdjęcia Ceres, które dowodzą, że ​​planeta karłowata nie jest zwykłym kawałkiem martwej skały.

Wśród cech powierzchniowych Ceres są setki jasnych, odbijających światło obszarów, które odróżniają się od ciemnej powierzchni planety karłowatej.

„Tajemnicze, jasne plamy na Ceres, które oczarowały zarówno zespół naukowy Dawn, jak i wszystkich na świecie, ujawniają dowody przeszłości oceanu na Ceres i wskazują, że planeta Ceres jest zaskakująco aktywna a szanse na znalezienie tam życia są duże„, powiedziała Carol Raymond , Kierownik Programu w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA.

Procesy geologiczne wytworzyły te jasne obszary i nadal zmieniają wygląd Ceres”.

Badacze NASA wyjaśniają, że najbardziej odblaskowe plamy, znalezione u podstaw kraterów – szczególnie krateru Occatora – pokazują bogaty w sól materiał, który najprawdopodobniej został zmieszany z wodą.

Ceres to nie tylko dziury; Cezjańska góra Ahuna Mons również ma kilka błyszczących plam, powstałe prawdopodobnie w wyniku działalności wulkanu.

To najnowsze odkrycia o planecie Ceres – jest więcej szczegółów na temat tego, co się wydarzyło (i dzieje się) na Ceres, podczas gdy sonda Dawn kontynuuje eksplorację , obniżając wysokość i kierując się jeszcze bliżej powierzchni planety Ceres.

Sam zwiedź świecący krater na planecie ceres:

Planeta Ceres

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.