Jawa: Po przejściu tsunami setki domów zniszczonych. Uciekło 1500 osób

Wczasowicze odwiedzający malownicze obszary przybrzeżne na wyspie Jawie w Indonezji byli zaskoczeni wyjątkowo dużymi falami przypływowymi, które zniszczyły od średnicy setki domów i budynków, a wielu ludzi zostało zmuszonych do ewakuacji – donosi agencja Xinhua.

Obszary przybrzeżne w południowej części Jawy poważnie ucierpiały wskutek powodzi i fal pływowych – powiedział rzecznik indonezyjskiej agencji zarządzania katastrofami Sutopo Purwo Nugroho. „Powódź i fale pływowe mają wciąż duży potencjał wystąpienia w najbliższych dniach. Turyści na plażach muszą być bardziej czujni i przestrzegać wszelkich zakazów i zasad” – dodał.

tsunami

Ostrzeżenie dotyczy również mieszkańców żyjących na obszarach przybrzeżnych, natomiast rybacy mają zakaz połowu w okresie występowania wysokich fal.

Blisko 1300 osób uciekło z domów w prowincji Lumajang na Jawie Wschodniej oraz prowincji Pekalongan na Środkowej Jawie – powiedział Sutopo. Powodzie i fale pływowe uderzyły w większości regionów na wyspie Jawa, indonezyjskiej stolicy – Dżakarcie i w drugim co do wielkości mieście kraju – Surabaya. To tam dokonały największych zniszczeń.

Meteorolodzy prognozują, że do końca tygodnia wysoki przypływ utrzyma się w wodach zachodniego wybrzeża Sumatry i południowym wybrzeżu wysp: Bali i Sumbawa.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.