Już ponad 70 ofiar potężnej burzy w Indiach

Potężne burze, które w ostatnich dniach przetaczają się nad Indiami, zabiły do tej pory co najmniej 70 osób, w tym 65 w dotkniętym przez ostatni kataklizm stan Bihar

Potężna burza, która przed tygodniem przetoczyła się nad północno-zachodnią częścią stanu Bihar, zabiła 65 osób. W czwartek bilans ten podniósł się o sześć zgonów w zdewastowanych przez nawałnice 12 prowincjach w kraju, zaś w piątek śmierć poniosła jeszcze jedna osoba.

Bihar burza

Bihar burza

Siedem osób straciło życie w Madhepura, trzy w Madhubani, dwa w Katihar, dwa w Sitamarhi oraz po jednym w Darbhanga i Supual. Ponad 100 osób zostało rannych, a część już szósty dzień z rzędu przebywa w szpitalach.

Główny minister Nitish Kumar z pokładu samolotu obejrzał skalę zniszczeń dokonanych przez żywioł. „Co się tutaj stało, to dramat. Prawie wszystkie domy zostały zmiecione z powierzchni ziemi. Wiele ludzi nie ma gdzie mieszkać – przebywają w tymczasowych barakach, w trudnych warunkach. Brakuje nam leków, czystej wody, pożywienia, łózek, dosłownie wszystkiego” – powiedział Kumar.

Bihar burza

Indyjski premier, Narendra Modi, zapewnił wszystkich poszkodowanych, że ze strony rządu otrzymają środki finansowe na odbudowę swoich domów.

Z powodu gwałtownych burz ucierpieli mieszkańcy Araria, Purnea, Katihar, Kishanganj, Supaul, Madhepura, Bhagalpur, Saharsa, Darbhanga, Samastipur i Madhubani w północnej i północno-wschodniej części kraju. Towarzyszący nawałnicom wiatr o prędkości 130 km/h powyrywał drzewa z korzeniami, uszkodził linie energetyczne, a ulewny deszcz doprowadził do powodzi.

Bihar, jeden z najbiedniejszych regionów Indii, każdego roku odczuwa skutki klęsk żywiołowych.

źródło: krolowa-superstar.blog.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.