Rosja mobilizuje rezerwistów z Obwodu Kaliningradzkiego oraz z zachodnich obwodów państwa wchodzących w skład Zachodniego Okręgu Wojskowego. Rezerwistom wręcza się wezwania do wojska. Wezwania mają charakter masowy.

Wezwania wręcza się w nietypowy sposób. Nie są doręczane przez pocztę, ale
przez żołnierzy kontraktowych. W Obwodzie Kaliningradzkim takie wezwania są również przekazywane telefonicznie. To nie jest pobór do wojska, tylko mobilizacja rezerwistów.

Każdy wezwany ma nakazane zabranie przyrządów toaletowych, paszportu oraz biletu „wojskowego” (książeczki wojskowej – w której zaznacza się przebieg służby). Zmobilizowani rezerwiści mają pozostawić pełnomocnictwa do odbioru pensji, co oznacza, że nie chodzi tylko o sprawdzenie systemu alarmowego, ale o co najmniej kilkutygodniowy pobyt w armii.

O masowości tych powołań świadczy także fakt powołania ojców rodzin wielodzietnych, co wzbudziło niepokój w rosyjskich mediach.

Rosyjskie władze wojskowe zareagowały natychmiast wyjaśniając, że
powołania zostały wysłane do takich rezerwistów tylko dlatego, że biura werbunkowe nie otrzymały od nich informacji o sytuacji rodzinnej i o liczbie posiadanych dzieci. A to oznacza, że ci obywatele nie przestrzegali ustawy określającej „Obowiązki obywateli w rejestrach wojskowych”.

Zamówienie 4 tys. wagonów przez Rosję na ćwiczenia „Zapad-2017” wzbudziło niepokój w krajach NATO, teraz mobilizacja, prawdopodbnie 100 tys. rezerwistów wzbudza poważne obawy, czy to tylko będa manewry, czy coś wiecej. Warto przypomnieć, ze w tych manewrach rozpoczynających się w połowie września, miało brać 13 tys. żołnierzy.

Rosjanie chcąc uspokoić państwa zachodnie cały czas wyjaśniają, że ćwiczenie nie jest skierowane przeciwko jakiemukolwiek, konkretnemu krajowi oraz że przyjmą zagranicznych obserwatorów. Już jednak wiadomo, że nie wszystkie przedsięwzięcia trenowane podczas „Zapad 2017” będą obserwowane.

Źródło: Defence24.pl

13
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
KARAiiiiiiiiiiiProszAnonimMasoneriakreslirzeczywistosc Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
iiiiiiiiiii
Gość
iiiiiiiiiii

do prosz , jak masz dośc zakłamanego swiata to sie edukuj przez to zarobisz kase a za kase mozesz sie przeprowadzic np do tailandi i masz spokuj z tym chorym ”wybranym” krajem , a jak liczysz na wojny plagi etc to sutne bo idziesz w kierunku zła ;( i sam jesteś nie lepszy od tych zakłamanych o których piszesz … to nasza narodowa norma tu wszyscy maja sie za swietych i wszystkich by posłali do diabła … a póxniej ździwieni że do nieba nie poszli … ehhhh

KARA
Gość
KARA

tacy jak ty zginą pierwsi, a głuptasku wiesz że piekła ani nieba nie ma co nie? Jest coś zupełnie innego ale żeby to zrozumieć trzeba przestać być fanatykiem 😉

Masoneriakreslirzeczywistosc
Gość
Masoneriakreslirzeczywistosc

Będzie tak:
Korea zaatakuje Guam, USA nie zrobią absolutnie nic
Będzie panika w trakcie której dolar zostanie bardzo mocno zdewaluowany.
Wybuchnie największy kryzys gospodarczy jak do tej pory
Chiny beda naciskac aby w dalszym ciagu zostawac przy rozwiazaniach dyplomatycznych
Rosja natomiast bedzie za rozwiazaniami silowymi
Stany zostana odlabione przez kataklizm
Rosja zaanektuje Bialorus dojdzie do inwazji na polnocna Ukraine
Niemcy i Francja nie beda chcialy sie mieszac w agresje Rosji, wladze zostana obalone w wyniku wybuchu rewolucji co pozwoli na trwale zakorzenienie sie tam kultury islamu

W listopadzie dalsza czesc …

Prosz
Gość
Prosz

Obyś miał racje bo już mam tak dość tego zakłamanego świata że bardzo chętnie przyjmę wszelkie wojny plagi czy kataklizmy

jarosław .k
Gość
jarosław .k

do uzytkowników tej strony ; frajeży w dup. jeba.. , więkżość z was wchodzi tu licząc że zobacza artykół ze zaraz będzie koniec świata i że dzieki temu sie ucieszą że to juz koniec… ale powiem wam mośki że nie będzie żadnego końca a po śmierci nadal żyjecie tak że będziecie życ i pracować wieczność ciołki sfrustrowane

tyts
Gość
tyts

szczym ryj lewicowy pawianie

Anonim
Gość
Anonim

Lewicowy? Raczej patrząc na jego nick to bardziej prawicowy. Nawet pasuje do poziomu intelektualnego tego bagna 😀

Profeta
Gość
Profeta

Jarus,cos taki sceptyk,,,koniec bedzie czy tego chcemy czy nie,nie od naszych zyczeñ to zalezy,Swiat siegnal dna i teraz kolejny ruch bedzie nie diabelski,tylko boski.Boj sie!!!!

matt
Gość
matt
rat
Gość
rat

A skąd ta informacja?, może jakieś żródło, czy znów bicie piany?

Tomek
Gość
Tomek

Źródło to on podaje ale bardzo niewyraźnym drukiem.

rat
Gość
rat

Poszukałem i znalazłem, jest wzmianka na stronie kgd.ru z 25.08.2017. W miarę zwiężle napisane co i jak, poza tym cisza, na portalach zachodnich ani wzmianki, no ale jest na paru polskich typu Dziennik Narodowy, Najwyzszy Czas. Ja nie mam nic do skrajnych prawicowców, ale mowa strachu jaką dyktują i uskuteczniają tylko utwierdza mnie w twierdzeniu że powinni przejśc jakieś badania.

&
Gość
&

a gdzie tam