Kalifornia: 400 trzęsień ziemi w dwa tygodnie. W ciągu trzech lat wystąpi potężne trzęsienie ziemi w Los Angeles

W październiku, eksperci z Dyrekcji Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) ogłosili wyniki badania, według którego w ciągu najbliższych trzech lat mieszkańcy największego miasta Kalifornii z niemal stuprocentowym prawdopodobieństwem będą musieli przetrwać silne trzęsienie ziemi – informuje BBC.


trzesienie ziemi Kalifornia

99-procentowe prawdopodobieństwo

Takie wnioski wyciągnęli eksperci po analizie danych na temat trzęsienia ziemi, które miały miejsce niedaleko kalifornijskiego miasta La Habra w marcu ubiegłego roku. Następnie, jak donoszą kalifornijskie media, położone w pobliżu miasta Los Angeles poważnie dotknęły wstrząsy wtórne o wielkości 5.1. Choć ofiar udało się uniknąć, trzęsienie spowodowało wiele szkód technicznych i wywołało małe osuwisko.

Sejsmolodzy podkreślają, że skorupa ziemska w regionie pozostaje napięta, a prawdopodobieństwo nowego silnego trzęsienia ziemi wielkości 6,3-6,1 sięga 99 procent. Szczególnie narażony na wstrząs będzie obszar w promieniu 96 km od Los Angeles.

W dwa tygodnie rekordowo dużo wstrząsów

O wzmożonej aktywności kalifornijskiego uskoku świadczy chociażby fakt, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni w rejonie San Ramon, ok. 65 km na północny-wschód od Los Angeles, odnotowano rekordowe 408 trzęsień ziemi – donosi z kolei Huffington Post. To niemal czterokrotnie więcej niż podczas poprzedniego rekordowego roju wstrząsów z 2003 roku.

Na szczęście wstrząsy były słabo odczuwalne, ponieważ ich magnituda wahała się w granicach 2-3 stopni w skali Richtera. Największy osiągnął 4,0 stopnie w skali Richtera. AP podaje, że nie odnotowano żadnych zniszczeń na w/w obszarze.

Starszy geolog USGS David Schwartz twierdzi, że roje trzęsień ziemi w różnych regionach Kalifornii powtarzają się dość często, ale są nieregularne. Przypomniał rój 351 wstrząsów, które nawiedziły obszar w 1990 roku. Jednak tyle odnotowano w ciągu 42 dni, a największy z nich miał wielkość 4,2 stopnia w skali Richtera.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Kalifornia: 400 trzęsień ziemi w dwa tygodnie. W ciągu trzech lat wystąpi potężne trzęsienie ziemi w Los Angeles”

  1. A w pośredniaku już byłeś?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. a NASA (NASA=SA+T+AN=NWO) to już wie pewnie nawet z dokładniścią co do milisekundy kiedy, gdzie i o której godzinie to nadtąpi

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.