Kanada: W nocy spadło 40 cm śniegu

W kanadyjskich prowincjach: Nowa Szkocja, Nowy Brunszwik, Wyspie Księcia Edwarda oraz Fundlandii drugi dzień z rzędu występują intensywne opady śniegu – donosi agencja TASS. Jak informuje Narodowe Biuro Prognoz, ostatniej nocy spadło tam miejscami 40 cm białego puchu. W niektórych regionach burzom towarzyszyły silne porywy wiatru do 25 m/s, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

snieg

snieg

Z powodu trudnych warunków pogodowych zawieszono usługi promowe pomiędzy prowincjami, a lokalne lotniska odwołują loty. Tysiące zdezorientowanych pasażerów oczekuje w holach na poprawę pogody. W regionach, które nawiedziła burza śnieżna, zamknięto urzędy, szkoły, przedszkola i uniwersytety.

Na wyspie Cape Breton (Nova Scotia) zaspy, które osiągają ponad metr wysokości, a także słaba widoczność sprawiają, że na drogi nie wyjechał ani jeden autobus. Towarzyszący śnieżycom silny wiatr do 90 km/h powyrywał drzewa, które upadły na linie energetyczne, pozbawiając prądu elektrycznego setki odbiorców. W stan najwyższej gotowości postawiono ekipy ratunkowe.

snieg

Tymczasem meteorolodzy podkreślają, że w najbliższych godzinach sytuacja nie ulegnie większej poprawie; wciąż będzie sypać, a temperatura na Atlantyckim wybrzeżu Kanady może obniżać się poniżej -30 stopni Celsjusza.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.