Kanclerz Niemiec pokazuje prawdziwą twarz. Wypowiada Polsce i Węgrom polityczną wojnę

To jest moment, gdy kończy się apelowanie i „wzywanie”, a zaczyna prawdziwa polityczna wojna. Angela Merkel dotąd w większości przypadków z boku przyglądała się konfliktom Polski z Brukselą, a jej postulaty wygłaszali raczej unijni dygnitarze i rzecznicy niemieckiego rządu.

Teraz jednak kanclerz Niemiec się uruchamia. Grozi Polsce i Węgrom bezpośrednio, rezygnując z dyplomatycznego tonu, który utrzymywała do tej pory. Wiele wskazuje na to, że kwestia reparacji przelała czarę goryczy.

Kobieta rządząca Niemcami od 12 lat traci cierpliwość. Dominacja Niemiec w Europie zaczyna się chwiać, gdyż kraje Europy środkowo-wschodniej przestają być tak posłuszne wobec Berlina i Brukseli, jak były w ostatnich latach, a nawet dekadach.

W wywiadzie dla gazety „Nordwest Zeitung” Merkel dopuszcza się jawnych pogróżek w kierunku Warszawy i Budapesztu. Niemiecka kanclerz zwraca się do Viktora Orbana i rządu w Warszawie, gdyż nasza sytuacja jest prawie identyczna jak Węgier. „Mogą im grozić konsekwencje finansowe, jeśli nie zastosują się do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie przyjęcia uchodźców”– oświadczyła.

„Każdy, kto odrzuca solidarność, musi się liczyć z tym, że nie pozostanie to bez konsekwencji” – grozi palcem Merkel w rozmowie z „Nordwest Zeitung”.

Merkel, choć o demokracji ciągle mówi i demokrację poważa (a przynajmniej tak przekonuje), kompletnie nie zważa na to, że ponad 70% Polaków nie chce w naszym kraju uchodźców, a podobne statystyki są na Węgrzech. W tej sytuacji zdanie „Suwerena”, o którym krzyczy też neoliberalna opozycja w Polsce, każe ignorować. Najwidoczniej jeśli jest ono sprzeczne z interesem Niemiec, to całkowicie traci na znaczeniu.

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
XyZeeeeeettteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
XyZ
Gość
XyZ

Kolejna chora psychicznie 😀 Niech przyjmie więcej imigrantó do siebie, wiece zamachow a Niemcy ją za to rozerwa zywcem.. poparcie juz spada 😀

eeeeee
Gość
eeeeee

to niech oni będą solidarni z nami i wyebia muslimów z europy zachodniej …;) bo to wszystko przez to że w jeuropie zachodniej są pedały i boja sie zbuntować rządowi przeciwko tym m uslimom , nie sadziłem że to powiem ale dobrze że pis rządzi

XyZ
Gość
XyZ

no dobrze, bo sprzedane PO juz dawno by ich wpuscilo by gaskac dupkę UE i przydupasom 😀

ttteis77
Gość
ttteis77

„bardzo ciekawy ten plan hitler sobie obmyślił. Więszością i siłą zdominuje świat „Prawo i porządek na wierzchu, a pod tą zasłoną zło i nienawiść i najważniejsze kaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasssssssssssssssssssssaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa”.