Kansas: Trawi je jeden z największych pożarów w historii

Pomimo pewnych postępów w opanowaniu pożaru, który który rozprzestrzenił się na północ od wsi Oklahoma w słabo zaludnionych regionach Kansas, stał się największym w historii stanu i jednym z największych w historii Stanów Zjednoczonych – donosi agencja Associated Press, powołując się na oświadczenie wydane przez władze lokalne.

„Załogi w hrabstwie Barber, położonej w południowo-zachodniej części miasta Wichita, pracują od świtu do zmierzchu, by uporać się z żywiołem. Płomienie strawiły obszar o powierzchni 500 tys. akrów, a do tej pory udało nam się opanować tylko 45 proc. ognia. Dużym problemem jest wiatr z południa osiągający 75 km/h. To właśnie to, nad czym pracujemy” – oświadcza Darcy Golliher, rzecznik Urzędu Zarządzania Kryzysowego Kansas.

pożar

pożar

„Dzięki nadzwyczajnym wysiłkom przeciwpożarowym i jakiejś pomocy od Matki Natury sytuacja powoli zostaje opanowana” – dodaje. Według ostatnich doniesień pożar zniszczył dwa domy, spłonęło również kilkadziesiąt zwierząt gospodarskich. Na szczęście nie odnotowano ofiar wśród ludzi.

Aby pomóc w walce z pożarami w sobotę władze zaangażowały helikoptery wojskowe Gwardii Narodowej stanu Kansas. „Każdy śmigłowiec wyposażony jest w zbiornik wodny, który zdolny jest pomieścić 660 litrów wody” – powiedział Ben Bauman, rzecznik urzędu adiutanta generalnego Kansas.

pożar

pożar

pożar

Tymczasem synoptycy Narodowego Serwisu Pogodowego poinformowali, że w obszarze, gdzie aktualnie szaleje pożar, spadnie w najbliższych dniach kilka milimetrów deszczu. „W odniesieniu do ilości opadów nie ma pewności. Mamy nadzieję, że deszcz będzie przyzwoity. W każdym razie, jest to lepsze niż nic „- powiedział Andy Kleynsaser meteorolog z biura NWS w Wichita.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.