Katastrofa Ił-20: USA nie udało się rozpętać III wojny światowej

5
17
ił 20 katastrofa

Plan USA I NATO mający na celu rozpętanie III wojny światowej w odpowiedzi na agresywne działania Rosji po zestrzeleniu samolotu Ił-20 z winy izraelskiego F-16 nie powiódł się. Teraz sytuacja w Syrii znacznie się zmieni…

Taką opinię wyrazili analitycy zachodniego portalu Strategic Culture. Według słów specjalistów pochopne działania Izraela w ramach przygotowanej przez Zachód prowokacji mogą urzeczywistnić największy lęk Tel Awiwu. Chodzi o zaprzestanie bezkarnych lotów jego sił powietrznych nad syryjskim terytorium w celu stawiania oporu irańskim formacjom. Przez ostatnich 18 miesięcy Izrael przeprowadził około 200 takich operacji specjalnych, co znacznie utrudniało wzmocnienie pozycji Iranu na syryjskim terytorium.

Znamienne, że działania izraelskich sił powietrznych podczas zestrzelenia Ił-20 przez syryjską obronę przeciwlotniczą były połączone ze wsparciem francuskiej floty. USA celowo nie mieszały się w tę sytuację, mimo że dobrze wiedziały o planie Izraelczyków i Francuzów, których fregata faktycznie koordynowała atak na obiekty w Latakii. Ten incydent został dobrze przemyślany, ponieważ był korzystny tylko dla Zachodu. Gdyby Rosja chciała odpowiedzieć na taką eskapadę atakiem na francuską fregatę lub bazę sił powietrznych Izraela, NATO natychmiast wmieszałoby się w konflikt. Przy czym Amerykanie znów będą odgrywać rolę lalkarzy. Jeśli odpowiedź nie nastąpi, notowania Putina wśród Rosjan spadną. Na pierwszy rzut oka to niezawodna opcja — oznajmili analitycy.

Rosja może jednak zrobić tak, by nie rozpętać III wojny światowej, do której popychają USA, a jednocześnie wymierzyć zemstę. Rosja może zrealizować swoje wcześniejsze plany dotyczące przewiezienia do Syrii przeciwlotniczych systemów rakietowych, i to nie tylko S-300, ale również S-400. W takiej sytuacji każdy start bojowy sił powietrznych Izraela dla pilotów będzie ostatni. Izraelskie lotnictwo z amerykańskimi samolotami nie będzie w stanie zwalczyć systemów obrony przeciwlotniczej Rosji. Moskwa w każdym razie nie pozostawi tego incydentu bez odpowiedzi.

 

zrodlo: pl.sputniknews.com

5 KOMENTARZE

  1. Samolot został zestrzelony przez siły syryjskie. Oczywiście niechcący. Putin szuka winnego więc skazuje na Izrael. Izrael w rzeczywistości ma dobre stosunki z Rosją. Swoje działania Izrael koordynuje zarówno z Kremlem jak i Pentagonem. Wiadomo było od początku że reżimu Assada nie da się obronić ani ze względu na sytuację międzynarodową jak i wojnę domową w Syrii. Realny jest scenariusz całkowitego upadku Syrii jako państwa. Poza tym Rosję czeka implozja. Za duże państwo na tak znikomy potencjał. Upadek Rosji może być powiązany z kryzysem w USA i UE.

    • USA też nie dała się sprowokować gdy Rosja zaatakowała Czeczenię, Gruzję, Ukrainę i potem zaczęła bombardować ludność cywilną w Syrii. Rosja i USA prędzej się dogadają kosztem innych państw niż dadzą się wzajemnie sprowokować. Rządzi pieniądz,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.