Katastrofa nuklearna! Radioaktywna chmura nad całą Europą!

IRSN donosi, że do atmosfery wydostało się od 100 do 300 terabekereli rutenu 106. Oznacza to, że nie ma mowy o małej awarii. Gdyby coś takiego zdarzyło się w jednym z krajów Europy, trzeba by natychmiast ewakuować ludzi w promieniu kilku kilometrów.

Nad Europą pojawił się radioaktywny obłok. Jak donosi IRSN, musiało dojść do nuklearnej katastrofy, w wyniku której pojawiła się chmura.

Radioaktywny obłok nad Europą pochodził z Rosji lub Kazachstanu. Moskwa: „Nic nie wiemy o wypadku”
Radioaktywny obłok nad Europą pochodził z Rosji lub Kazachstanu. Moskwa: „Nic nie wiemy o wypadku”

IRSN oraz inne europejskie instytuty ochrony radiologicznej zanotowały w powietrzu atmosferycznym niezwykle wysoki poziom rutenu 106.

– ​Zauważony w ubiegłych tygodniach radioaktywny obłok nad Europą świadczy, że w ostatnim tygodniu września doszło do wypadku w instalacji nuklearnej w Rosji lub Kazachstanie – ogłosił francuski państwowy instytut bezpieczeństwa radiologicznego.

Na całe szczęście, nie była to awaria reaktora atomowego, co mogłoby skończyć się prawdziwą tragedią. IRSN ma nadzieję, że obłok nie wyrządzi większych krzywd ani ludziom, ani środowisku.

Władze chciały to ukryć

Według instytutu do awarii musiało dojść na terenie Rosji lub Kazachstanu. Władze tych państw nie chcą jednak przyznać się do spowodowania katastrofy.

– Rosyjskie władze oświadczyły, że nic im nie wiadomo o wypadku na ich terytorium – powiedział Reuterowi dyrektor IRSN Jean-Marc Peres.

Co więcej, Kazachowie w ogóle nie nawiązali kontaktu z instytutem.

Ogromne rozmiary katastrofy

IRSN donosi, że do atmosfery wydostało się od 100 do 300 terabekereli rutenu 106. Oznacza to, że nie ma mowy o małej awarii. Gdyby coś takiego zdarzyło się w jednym z krajów Europy, trzeba by natychmiast ewakuować ludzi w promieniu kilku kilometrów

źródło: Pikio.pl

5 thoughts on “Katastrofa nuklearna! Radioaktywna chmura nad całą Europą!”

 1. liczniki geigera nie pokażą tego : ( – tak to już jest – to jest rozrzedzone za bardzo żeby małe czujniki geigera pochowane w domach przed oknem wyczuły coś co jest w całej atmosferze – takie czujniki dopiero by wyczuły jak byś wziął np. filtr duży powietrza zamontował na samolot i taki samolot przeleciał by kilkaset km lub 5godzin lotu i wtedy być mógł położyć taki licznik na ten filtr i zobaczył byś może jakieś wyższe odczyty – nie wiem jakie promieniowanie emituje ruten – to te liczniki domowe to na bank wykrywaja gamma i beta a alfa promieniowania już nie wykrywają a właśnie to promieniowanie alfa jest najbardziej zabijackie bo jak się dostanie drogami oddechowymi do wewnątrz organizmu to mamy przerąbane ! Ruten ponoć to coś co ma związek z oczami w lecznictwie a w zasadzie szkodnictwie poszkodowanej osobie potrzebującej pomocy.
  A ogólnie to jak jest ruten to na bank można się spodziewać szregu innych pierwiastków z o wiele dłuższym czasu rozpadu – te sukinsyny sobie tylko wybrały ruten 106 bo ma stosunkowo krótki okres rozpadu porównując do innych zabijaków jak pluton uran ameryk 241 kobalt (cez137 jest juz we wszystkim i jego pochodzenie to na 100% stopione reaktory bo nie występuje naturalnie
  !!!) więcej tu http://tinyurl.com/p6pu3qm

 2. Masz leniwcze
  Francuski Instytut Ochrony Radiologicznej i Bezpieczeństwa Atomowego

  1. Masz leniwcze
   Francuski Instytut Ochrony Radiologicznej i Bezpieczeństwa Atomowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *