Katastrofa samolotu na Malcie. Wszyscy pasażerowie zgineli

Niewielki samolot rozbił się tuż po starcie z lotniska międzynarodowego na Malcie – poinformowały lokalne władze. W wypadku zginęło co najmniej pięć osób, starty i lądowania zostały wstrzymane.

Samolot rozbił się w pobliżu pasa startowego międzynarodowego lotniska w miejscowości Luqa i stanął w płomieniach. Według świadków krótko po wystartowaniu miał nieoczekiwanie przechylić się na prawą stronę i zacząć gwałtownie spadać.

Wstrzymane loty na Malcie

Samolot, który się rozbił, to dwusilnikowy Metroliner. Może zabrać na pokład ok. 10 osób. Według pierwszych informacji zginąć miało co najmniej pięć osób.

Jak precyzuje agencja Reutera, wszystkie osoby, które zginęły, były narodowości francuskiej. Nie wiadomo jednak, czy byli to cywile czy wojskowi. Trwa akcja ratownicza.

Początkowo media maltańskie i agencja Reutera informowały, że samolot najprawdopodobniej został wypożyczony na użytek pracowników agencji Frontex, odpowiedzialnej za zarządzanie granicami zewnętrznymi UE. Rzecznik agencji zdementował jednak tę informację. – Samolot, który rozbił się na Malcie, nie został wysłany przez Frontex – powiedział agencji Reutera Krzysztof Borowski.

Na swoim Twitterze agencja podkreśliła także, że nikt z personelu Frontexu nie miał związku z katastrofą.

Agencja Reutera, powołując się na przedstawicieli lotniska, podała, że samolot leciał do Misraty w Libii.

Luqa to jedyne lotnisko międzynarodowe na Malcie, położone ok. 5 kilometrów od stolicy, Valletty. Wszystkie przyloty i odloty z niego zostały wstrzymane do odwołania. To najpoważniejszy wypadek lotniczy na Malcie w czasach pokoju.

Źródło: rmf24, Times of Malta, Reuters, tvn24

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Katastrofa samolotu na Malcie. Wszyscy pasażerowie zgineli”

  1. Szkoda że to nie był samolot zatruwaczy atmosfery. Ale by był śmiech po pachy, a to jakieś gówienko niczemu niewinne.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.